Giresun
Giriş Tarihi : 20-09-2021 16:59   Güncelleme : 20-09-2021 19:02

Çakırmelikoğlu: “Güney Çevre Yolu zorunlu hale gelmiştir.”

Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, Giresun için Güney Çevre Yolu Projesinin zorunlu hale geldiğini ifade ederek, “Dün geleceğin planlaması için ortaya çıkan proje, bugün zorunlu ihtiyaç haline dönüşmüştür” dedi.

Çakırmelikoğlu: “Güney Çevre Yolu zorunlu hale gelmiştir.”

 

GTSO Başkanı Çakırmelikoğlu, yaptığı açıklamada Güney Etraf Yolu Projesi yatırım temennisinin 2022 devlet tasarılamasının yapıldığı bu günlerde en üst düzeye çıktığını belirtti.

Karadeniz Sahil Yolunun beynelmilel yük ve yolcu taşımacılığının ana lokomotifi olduğuna dikkat toplayan Çakırmelikoğlu, “Uzak Doğu ve Orta Asya'nın karayolu erişim rotasının merkezi Karadeniz Sahil Yolu, bugün haysiyetiyle arza yanıt verebilecek ebatta değildir. Bu yalnızca Giresun geçişi ya da Ordu geçişi ile alakalı değil, şehir merkezlerinin olduğu bölgelerin tamamı için geçerlidir. Eriştirme ve Altyapı Bakanlığı yetkililerinin de bildiği gibi çözüm transit geçişler için güney etraf yollarının acilen açılmasıdır. Bu bakımdan Giresun Güney Etraf Yolu yalnızca Giresun merkezin değil, Ordu-Giresun Havalimanı bölgesi yoğunluğu ile Piraziz, Bulancak, Giresun Merkez ve Keşap ilçelerinin karayolu geçiş yoğunluğuna çözüm üretecektir. Temenni mutlak Giresun içi vasıta sürücüleri için değil, Trabzon, Rize başta olmak üzere beynelmilel yol ağını kullanan ağırlıklı yük nakli vasıta sürücülerinindir. Bu bakımdan Giresun Güney Etraf Yolu Projesi 2022 yatırım programına salt alınmalıdır. Yaz aylarını geride vazgeçtiğimiz şu günlerde bile doluluk ve vasıta sirkülasyonunda hiçbir eksilmenin görülmediği Karayollarının teknik bilgilerinde mevcuttur” diye konuştu.