ŞEBİN GÜNDEM
HV
13 TEMMUZ Cumartesi 10:28
Advert

CHP Giresun İl Başkanı Şenyürek; “CHP halkın umudu oldu”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Giresun İl Başkanı Dr. Gökhan Şenyürek, Pazar günü gerçekleştirilen yerel seçimlerin ardından yaptığı açıklamada “CHP halkın umudu oldu” dedi.

SİYASET
Giriş Tarihi : 02-04-2024 01:53   Güncelleme : 02-04-2024 01:56
CHP Giresun İl Başkanı Şenyürek; “CHP halkın umudu oldu”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Giresun İl Başkanı Dr. Gökhan Şenyürek, Pazar günü gerçekleştirilen yerel seçimlerin ardından yaptığı açıklamada “CHP halkın umudu oldu” dedi.

31 Mart 2024 Mahalli İdareler Seçimleriyle beraber 5 yıllık aradan sonra Giresun Belediyesi’ni tarihi bir farkla yeniden kazanan CHP’de, Bulancak, Espiye ve Görele ilçe belediyeleri ile Soğukpınar belde belediyesinin kazanılmasıyla yüzler gülüyor.

CHP’li Şenyürek, Bulancak ve Görele’de 20 yıl, Espiye’de ise 30 yıl aradan sonra belediyeleri kazanıp, yurttaşları yeniden halkçı belediyecilikle buluşturacak olmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirtirken; Tirebolu, Piraziz ve Eynesil belediyelerini de kaybetmenin üzüntüsünü yaşadıklarını söyledi.

Şenyürek yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı; “Sözlerimin en başında; kazanan ya da kazanamayan tüm belediye başkan adaylarımıza, belediye ve il genel meclis üyesi adaylarımıza, tüm il ve ilçe örgütümüze, şehrimizin her bir yanında partimizin bayrağını yükseltmek için gece gündüz demeden büyük fedakarlıklarla mesai harcayan ilçe başkanlarımıza, kadın ve gençlik kollarımıza, sandık görevlilerimize, üyelerimize ve oylarını hangi siyasi partiden yana kullanmış olurlarsa olsunlar sandığa giderek ülkemiz demokrasisinin işleyişe katkı sağlayan tüm vatandaşlarımıza sonsuz teşekkür ediyorum.

Kaydettiğimiz büyük başarı Giresun Belediyesi’nin yanı sıra, şehrimizin diğer büyük ilçeleri olan Bulancak, Espiye ve Görele belediyelerini de yıllar sonra yeniden kazanmamızı sağlamış, CHP’yi Giresun ili genelinde birinci parti yapmıştır. Yurttaşlarımızı halkçı belediyecilikle yeniden kavuşturacak olmanın mutluluğunu yaşarken ne yazık ki bazı belediyelerimizi de kaybetmenin üzüntüsünü yaşamaktayız.

Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılında, milletimiz; ayrımcılığa, haksızlığa ve hukuksuzluğa karşı bir mesaj vererek bizlere büyük bir sorumluluk yüklemiştir. Seçim öncesinde yurttaşlarımıza vadettiğimiz; temiz ve dürüst belediyecilik için, sosyal ve halkçı belediyecilik için kollarımızı sıvayarak israfa, ranta, ayrımcılığa ve haksızlığa son vereceğiz. Yerel seçimlerin sonuçları bizlere bir kez daha göstermiştir ki; tüm Türkiye’de olduğu gibi Giresunumuzda da CHP halkın umudu olmuştur.”

Hüseyin Şenel OdacıHüseyin Şenel Odacı