Haber
Giriş Tarihi : 24-09-2021 00:00   Güncelleme : 24-09-2021 00:00

Giresun’da sahte içki imalathanesine baskın

GİRESUN’da sahte içki ürettiği tespit edilen bir kişi gözaltına alınırken imalathanesinde ele geçirilen malzemelere de el konuldu. Giresun Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, İl Jandarma Komutanlığı'nca Tirebolu ilçesinin Örenkaya Köyü'nde B.T. isimli şahsın iş yerinde ve...

Giresun’da sahte içki imalathanesine baskın

Hakan KABAHASANOĞLU/GİRESUN, - GİRESUN’da sahte içki ürettiği tespit edilen bir kişi gözaltına alınırken imalathanesinde ele geçirilen malzemelere de el konuldu. 

Giresun Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, İl Jandarma Komutanlığı'nca Tirebolu ilçesinin Örenkaya Köyü'nde B.T. isimli şahsın iş yerinde ve ikametinde sahte alkollü içki ürettiği ve sattığı tespit edildi. Açıklamada, "İl Jandarma Komutanlığı Kaçakçılıkla Organize Mücadele Şube Müdürlüğü ve Tirebolu İlçe jandarma ekiplerince B.T. isimli şahsın ev, iş yeri ve aracında yapılan aramalar neticesinde, el yapımı sahte içki, kaçak sigara, makaron, ruhsatsız bir tabanca, ruhsatsız iki adet av tüfeği ile çok sayıda şarjör ve fişeği ele geçirildi. Şüpheli B.T.’nin yakalanarak gözaltına alındı. 21 Haziran 2021 tarihinde Tirebolu’nun Kovanpınar köyünde C.S. isimli şahsın da buradan aldığı alkol ile zehirlenerek öldüğünün tespit edildi" denildi.