Haber
Giriş Tarihi : 22-11-2021 15:38   Güncelleme : 22-11-2021 18:56

Giresun Günlerinde Yenikapı’ya İnsan seli aktı

İBB Yenikapı Etkinlik alanında düzenlenen 14. Giresun Tanıtım Günlerine İstanbul ve diğer illerden gelen katılımcıların yoğun ilgisi karşısında etkinlik alanında izdiham yaşandı.

Giresun Günlerinde Yenikapı’ya İnsan seli aktı

İBB Yenikapı Etkinlik alanında düzenlenen 14. Giresun Tanıtım Günlerine İstanbul ve diğer illerden gelen katılımcıların yoğun ilgisi karşısında etkinlik alanında izdiham yaşandı.

İstanbul’da 15 Yıl önce Halil Kütük başkanlığında Eyüpsultan Feshane’de ilk defa Giresun Federasyonunun başlattığı tanıtım günleri diğer illere de örnek oldu. İçeriği ve program zenginliği ile tanıtım günlerinin öncüsü Giresun Tanıtım Günlerine ilgi dolayısı ile her yıl kendi katılımcı rekorunu kırmaya devam ediyor.

Salgın hastalık dolayısı ile 2020 yılında yapılmayan etkinlik, Pandemi kuralları çerçevesinde tedbirler ve denetimler yapılarak kontrollü bir şekilde başlatılan 14. Giresun Tanıtım Günleri 18.09.20.21 Kasım 2021 Tarihleri arasında düzenlendi.

Milyonların akın ettiği etkinlik alanında merkez ilçeyle birlikte 16 ilçenin yer aldığı etkinliğe Protokolün yoğun ilgi gösterdiği görüldü. Giresun tanıtım günlerinde ana teması müzik olan etkinlikte birbirinden değerli yöre sanatçıları sahne alırken, Görele belediyesi kemençe yarışması düzenledi. Giresun yöresine ait yemekler ve ürünlerin yer aldığı stantlara ilgi olağan üstü seviyede oldu. Giresun Medya Platformu her yıl olduğu gibi canla başla takip ettiği etkinlikte bir ilke imza atarak “Giresun’a İstiklal Madalyası” verilsin imza kampanyası başlattı.

Giresunlu yazarların kitap tanıtımı ve imza günü yaptığı, Giresun Medya Platformu, Şebinkarahisar Tamzara Dokuması, SMA Hastası Fatma Zehra’ya yardım sandığı ve Giresun Sağlık platformunun yer aldığı etkinlik alanında, Giresun Valiliği, Giresun Belediyesi, Giresun Üniversitesi, Kağıthane Belediyesi, Sarıyer Belediyesi, Bağcılar Belediyesi, Bahat Hastahanesi, Giresun Federasyonu ve 16 ilçe standı yer aldı.

İlçe stantlarında yöresel ürünler tanıtılırken, Giresun Günlerinde “Çal Dağı'nda tuz ekimi” geleneği sürdürüldü. Giresun Medya Platformunun düzenlediği “Giresun’a İstiklal Madalyası” imza kampanyası, Giresun Federasyonu Kadın Kollarının “Kadına Yönelik Şiddete Hayır” kampanyası, Görele Kemençe yarışması, Harşit Savunması Müzesi ve Anıtı, Şebinkarahisar Tamzara Dokuması ve “Çamoluk Kuru Fasulyesi” tanıtımı Giresun Tanıtım Günlerine damgasını vurdu.

Fotoğraflar : Timur Tahmaz