Şebinkarahisar Haber Merkezi - Şebinkarahisar Haberleri
HV
30 HAZİRAN Perşembe 03:42

Giresun’da İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Programı Düzenlendi

Giresun’da İstiklal Marşı’mızın 12 Mart 1921 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) tarafından kabulünün 101. Yıl dönümü münasebetiyle anma programı düzenlendi.

Giresun
Giriş Tarihi : 12-03-2022 22:01   Güncelleme : 12-03-2022 22:04
Giresun’da İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Programı Düzenlendi

Giresun’da İstiklal Marşı’mızın 12 Mart 1921 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) tarafından kabulünün 101.Yıldönümü münasebetiyle anma programı düzenlendi.

Giresun Gümrük Kompleksi Konferans Salonu’nda 12 Mart Cumartesi günü düzenlenen “12 Mart İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü” programı Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’mızın okunması ile başladı.

Giresun Valisi Enver Ünlü ’nün günün anlam ve önemini belirten konuşma yaptı. Program; Öğrenciler tarafından “Gitme Ey Yolcu!” şiirinin okunması, “Mehmet Akif Ersoy ve İstiklal Marşı” konulu video gösterim ile “Akif ve İstiklal Marşı” temalı oratoryo gösterimiyle devam etti.

İlkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin, İstiklal Marşı ve Mehmet Akif Ersoy konulu şiir, resim ve kompozisyon yarışmaları ile Mehmet Akif şiiri ve İstiklal Marşı’nı güzel okumada dereceye giren 17 öğrenciye verilen ödül töreni ile sona erdi.

Programa; Giresun Valisi Enver Ünlü ve Eşi Sema Ünlü Hanımefendi, Jandarma Bölge Komutanı Vekili J.Mly.Alb. Faruk Saraydar, Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, Giresun Barosu Başkanı Av. Soner Karademir, Vali Yardımcısı Mehmet Fikret Çavuş, İl Jandarma Komutanı J.Alb. Muhammet Sevinç, İl Emniyet Müdürü Saruhan Kızılay, Sahil Güvenlik 73 Komutanı Yzb. Emre Meral, AK Parti İl Başkanı Kenan Tatlı, MHP İl Başkanı Ertuğrul Gazi Konal ve diğer protokol mensupları katıldı.

Hüseyin Şenel OdacıHüseyin Şenel Odacı