Haber
Giriş Tarihi : 18-12-2018 22:08   Güncelleme : 18-12-2018 22:08

Giresunlu Gençlere Jüri Özel Ödülü

İstanbul Üniversitesi Trabzonsporlular Kulübü'nün bu yıl beşincisi yapılan yarışmasında Giresun Federasyonu Gençlik Kolları jüri özel ödülü aldı.

Giresunlu Gençlere Jüri Özel Ödülü

İstanbul Üniversitesi Trabzonsporlular Kulübü'nün her yıl düzenlediği Karadeniz'in Enleri ödül töreni üniversitenin Beyazıt’taki merkez binasında yapıldı. Ödül törenine STK, sanat, spor, müzik ve medya camiasından önemli isimler katıldı. Ödül alan isimler internet üzerinden yapılan bir oylama ile belirlendi. İnternet üzerinden gerçekleştirilen oylamanın neticesinde ödüle layık görülen isimler ve yakınlarının katıldığı tören heyecanlı anlara sahne oldu.

İstanbul Üniversitesi Trabzonsporlular Kulübü'nün bu yıl beşincisi yapılan yarışmasında Giresun Federasyonu Gençlik Kolları jüri özel ödülü aldı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Giresun Federasyonu Gençlik Kolları Başkanı Hasan Cebbar “3 yıldır ekibimle Giresun ve İstanbul başta olmak üzere memleketimiz adına her sahada bulunarak gençliğe, dolayısıyla geleceğimize hizmet etmeye çalıştık.

Bu çabalarımızın içerisinde Afyon Giresun şehitliğimize ev sahipliği yapması dolayısıyla Afyonkarahisar ili İscehisar ilçesinde yer alan Doğanlar köyü farklı bir anlama sahipti.

“Onlar bizim ceddimize sahip çıktı. Bizde onların geleceğine el uzatıyoruz...” şiarıyla harekete geçerek Doğanlar köyünde eski bir köy odasını binlerce kitapla bir kütüphaneye çevirdik. Bu çabamız gerek yerel gerek ulusal mecralarda yankı buldu ve bu gece İstanbul Üniversitesi 5. Karadeniz’in En’leri Ödül Töreninde “Jüri Özel Ödülü” Giresun Federasyonu Gençlik Kollarına layık görüldü.

Bu yolda ilk andan itibaren kilometrelerce yol yaparak emek veren, sadece bu faaliyette değil her an yanımda olan kıymetli ekip arkadaşlarıma teşekkürü bir borç biliyorum.

Bu ödül takdir edilme anlamının yanı sıra kardeşliğimizin ve beraberliğimizin ulaştığı gönüllerinde bir göstergesi. Birbirine inanan ve güvenen gençlerle beraber oldukça “Dün olduğu gibi bugün ve yarın da Giresun Zamanı”  dedi.

Ödül gecesinde gençlerin yanında olarak destek veren, Giresun Federasyonu Başkanı Mehmet Kuğu, Kadın Kolları Başkanı Suna Özbayram, Gençlik Kolları Başkanı Hasan Cebbar, yönetim kurulu üyeleri ve kalabalık bir Giresunlu grubun katıldığı törende geçler adına ödülünü alan Hasan Cebbar’ı ilk tebrik edenler beraberindekiler oldu.