Şebinkarahisar Haber Merkezi - Şebinkarahisar Haberleri
HV
20 MAYIS Cuma 05:13

İlhan Çabukol, “Bayramlar sevincin neşenin kalplerde buluşup yüzlere yansıdığı en önemli günlerdir”

Şebin Gündem Gazetesi kurucularından Tuzla Belediyesi Basın Danışmanı İlhan Çabukol, Youtube hesabından bir mesaj yayınlayarak içinde bulunduğumuz Ramazan Bayramı’nı tebrik etti. Çabukol, mesajında Bayramların, dargınlık ve kırgınlıkların unuttuğu, birlik-beraberlik duygularının yeniden güç kazandığı, sevincin, neşenin kalplerde buluşup yüzlere yansıdığı en önemli günler olduğunu ifade ederek, “Ramazan Bayramı’nın manevi ikliminin herkesi kuşatmasını, milletimize, ülkemize ve tüm İslam alemine huzur, esenlik ve bereket getirmesini diliyor; başta kendi ailemiz olmak üzere, yakınlarımızın, dostlarımızın, arkadaşlarımızın ve tüm hemşehrilerimizin mübarek Ramazan Bayramı’nı tebrik ediyorum” dedi.

Gündem
Giriş Tarihi : 03-05-2022 18:16   Güncelleme : 05-05-2022 02:18

 

 

Kıymetli dostlarım,

Sevgili kardeşlerim.

On bir ayın sultanı Ramazan-ı Şerif’i geride bıraktık. Güzellik ve iyiliklerin yoğun olarak yaşandığı, dargınlıkların sona erdiği, kardeşlik, dostluk, yardımlaşma ve dayanışmanın doruğa ulaştığı bir Ramazan Bayramı’na daha kavuşmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

 

Sevgi ve saygının toplumun her kesimine dalga dalga yayıldığı Bayramlar dargınlık ve kırgınlıkların unuttuğu, birlik-beraberlik duygularının yeniden güç kazandığı, sevincin, neşenin kalplerde buluşup yüzlere yansıdığı en önemli günlerdendir.

 

 

Bu anlamda idrak edeceğimiz Ramazan Bayramı’nı fırsat bilerek nefsimizin bizi yönlendirmesine müsaade etmeden dargınlıkları, kırgınlıkları önce zihnimizden sonra davranışlarımızdan söküp atmalı, bizleri bir arada tutan değerleri yaşatmak, birlik ve beraberliğimizi korumak, huzur ve barış ortamını sürdürmek için birbirimizin bayram sevincine ortak olmalıyız.

 

Mutlu olmak kadar mutlu etmenin de önemli olduğu bu mübarek günlerde yoksul, kimsesiz, hasta ve yaşlı kim olursa olsun yardım etmeli, yetimlerin, gariplerin, güçsüz ve muhtaçların yüzünde bir nebze tebessüm oluşturmak için elimizden ne geliyorsa yapmalıyız.

 

 

Bu duygu ve düşüncelerle Ramazan Bayramı’nın manevi ikliminin herkesi kuşatmasını, milletimize, ülkemize ve tüm İslam alemine huzur, esenlik ve bereket getirmesini diliyor; başta ailemiz, yakınlarımız, dostlarımız, arkadaşlarımız ve tüm hemşehrilerimizin mübarek Ramazan Bayramı’nı tebrik ediyor sevgi ve selamlarımı sunuyorum.

 

Sebin GündemSebin Gündem