Haber
Giriş Tarihi : 25-06-2021 22:12   Güncelleme : 27-06-2021 11:57

İstanbul Şebinkarahisar Vakfı Olağan Kongresi Yapıldı

İstanbul Şebinkarahisar Vakfı 15. Olağan Genel Kurulu Sarıyer Yaşar Kemal Kültür Merkezinde yapıldı.

İstanbul Şebinkarahisar Vakfı Olağan Kongresi Yapıldı

İstanbul Şebinkarahisar Vakfı 15. Olağan Genel Kurulu Sarıyer Belediyesi Yaşar Kemal Kültür Merkezinde yapıldı. Vakıf Başkanı H. Avni İşçan Vakıf üyelerinin tamamının oylarını alarak yeniden vakıf başkanı olarak güven tazeledi.

Sarıyer Belediyesi Yaşar Kemal Kültür Merkezinde yapılan Olağan Genel Kurul toplantısına divan kurulunun oluşturulması için genel kurul üyelerine önerilen isimlerden divan kurulu oluşturuldu.

Divan Başkanı tarafından Şebinkarahisar Vakfı Olağan Genel Kurul gündemi okunduktan sonra, saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ile gündem maddelerinin görüşülmesine geçildi. Vakıf Başkanı H.Avni İşcan, Şebinkarahisar Vakfının bir yıl içerisinde yaptığı faaliyetlerini anlattığı konuşmasından sonra, tahmini bütçe ve denetim kurulu raporları okunarak ayrı ayrı ibra edildi.

Olağan Genel Kurulda, İstanbul Şebinkarahisar Vakfına Şebinkarahisar’da Ceviz bahçesi yapılmak üzere arazi bağışında bulunan, İş insanları, Tufan Öztürk ve Hayri Budan’a Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç ve Vakıf Başkanı İşcan tarafından plaket verildi.

Gündem hakkında söz alarak yapılan konuşmalar ve protokol konuşmalarından sonra yeni yönetim ve denetim kurulunun belirlenmesi için aday olacakların divan başkanlığına liste verilmesi istendi. Tek liste halinde yapılan seçimde, Vakıf Başkanı H. Avni İşcan'ın yenilenen yönetim kurulu listesi kabul edilerek yeni dönem için yetki aldı.

Pandemi dolayısı ile katılımın sınırlı olduğu Olağan Genel Kurul sonunda harıra fotağrafı çekilerek Genel Kurul sonlandırıldı.

İstanbul Şebinkarahisar Vakfı Yeni Yönetim Kurulu

Yönetim Kurulu Asil: H.Avni İşcan, Hasancan Okutan, Prof. Tayfun Yücel, Mustafa Koca, Elvan Turan, Osman İşler, Ergin Aras, Abdullah Akkuş, Ahmet Karaaslan.

Yönetim Kurulu Yedek: Özkan Kuzu, Mehmet Şimşek, Hüma Bayoğlu, Nilgün Yücel, Erol Kayıkçı, Mustafa Sütçü, Mustafa Sağlam, Elvan Çakır, Hamza Kuzu.

Denetleme Kurulu Asil: Ethem Şenol, Hakan Arif Ayık, Celal Sayılgan.

Denetleme Kurulu Yedek: Bilal Özdemir, İrfan Üstündağ, İhsan Zeren.