Haber
Giriş Tarihi : 07-01-2020 11:48   Güncelleme : 08-01-2020 10:09

İstanbul’daki Eğitim Elçileri Şebinkarahisar İçin Varız Dediler

YÖK tarafından 4 Yıllık Feyzi Kıraç Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu bünyesine açılan yeni bölümler için önemli adımlar atıldı

İstanbul’daki Eğitim Elçileri Şebinkarahisar İçin Varız Dediler

Şebinkarahisar Feyzi Kıraç Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu bünyesinde YÖK tarafından Beslenme ve Diyetisyenlik ile Sağlık Yönetim Hizmetleri bölümlerinin açılmasının onaylanmasıyla birlikte, bölümlere doktorasını yapmış hoca arayışları hızla devam ediyor.

İstanbul Şebinkarahisar Vakfı öncülüğünde vakıf merkezinde düzenlenen ilk toplantıyla, İstanbul’da çeşitli üniversitelerde görev yapan Şebinkarahisarlı Öğretim Üyeleri, STK Başkanları ve Şebinkarahisar Belediye Başkanının katılımıyla ilk toplantı yapıldı ve yol haritası belirlendi.

İstanbul Şebinkarahisar Vakfı Başkanı H. Avni İşcan’ın açılış konuşmasını yaparak başlattığı toplantıda,  Feyzi Kıraç Yüksekokulu eski genel sekreteri Enver Çakın Şebinkarahisar’da bulunan Meslek Yüksek Okullarının sorunlarını dile getirerek genel değerlendirme yaptı. Şebinkarahisar Belediye Başkanı Şahin Yılancı, İstanbul Arel Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ayşe Yiğit Şakar, İTÜ Kimya Metalurji Fakültesi, Kimya Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hasan Can Okutan, İTÜ İnşaat Fakültesi, Geomatik Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Dursun Zafer Şeker, Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Yapı İşletmesi Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Haluk Çeçen, Marmara Üniversitesi İktisat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Müjdat Şakar ve Genel Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Tayfun Yücel’in Şebinkarahisar Meslek Yüksek Okullarının ve 4 Yıllık Feyzi Kıraç Uygulamalı Bilimler Yüksekokuluna açılan yeni bölümlere öğretim üyesi alınması konusunda ki görüş ve çözüm önerilerini dile getirdiler.

Şebinkarahisar’ın sorunlarına çözüm aranırken, yetkili ve etkili kişilerle istişare edilmesine örnek teşkil edecek toplantıya katılan öğretim üyelerinin heyecanlı oldukları, kendi alanlarında eğitim ve tecrübelerini Şebinkarahisar’da eğitim gören Lise ve Üniversite öğrencileriyle paylaşmaya yönelik çalışma yapılmasını istedikleri görüldü.

İyi organizasyonlar yapılabilirse önümüzdeki günlerde eğitim yönünden Şebinkarahisar’a önemli katkılarının olacağı yaptıkları konuşmalarından anlaşılmış oldu. Yapılan konuşmaların havada kalmaması adına tüm katılımcılar eğitim komitesi kurularak çalışmaların bu çatı altında yürütülmesini talep ettiler.

Şebinkarahisar Belediye başkanı, Öğretim üyeleri, Şebinkarahisar MYO Müdürleri ve STK Başkanlarının da içinde bulunduğu komite oluşturularak planlı ve programlı çalışma yapmak için ilk adım atılmış oldu.

Toplantıya, Şebinkarahisarlı Öğretim Üyeleri, Prof. Dr. Hasan Can Okutan, Prof. Dr. Dursun Şeker, Prof. Dr. Tayfun Yücel, Prof. Dr. Haluk Çeçen, Prof. Dr. Ayşe Yiğit Şakar ve Prof. Dr. Müjdat Şakar ,Şebinkarahisar Belediye Başkanı Şahin Yılancı, Şebinkarahisar Vakıf Başkanı H. Avni İşcan, Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneği Başkanı Mehmet Şimşek, ŞEBDER Başkanı Prof. Dr. Tayfun Yücel,  Şebinkarahisarlı Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı Altan Güneş, Şebinkarahisar Belediye Spor Başkanı Bayram Karaman, STK'ların yönetim kurulu üyeleri ve Medya mensupları katıldılar.