Şebinkarahisar
Giriş Tarihi : 13-07-2021 01:06   Güncelleme : 13-07-2021 01:22

Kadıoğlu Meydan Projesi Başladı

Şebinkarahisar Belediyesi, İlçe Meydanından sonra, Avutmuş ve Kadıoğlu Mahallesi’ne de meydan düzenleme çalışmalarını başlattı. Belediye Başkanı Şahin Yılancı, “Kırkgöz, Biroğul ve İkioğul Mahallerimizin ortak kullanacağı, Kadıoğlu’na Meryem Ana Manastırına bakan doğal bir yaşam alanını kazandırıyoruz.” dedi.

Kadıoğlu Meydan Projesi Başladı

Şebinkarahisar Belediyesi geçtiğimiz günlerde açılışını gerçekleştirdiği Kent Meydanı’ndan sonra, Avutmuş Mahallesi ve Kırkgöz, Biroğul ve İkioğul Mahallerinin birlikte kullanacağı

Kadıoğlu Meydanı’nı yeniden düzenliyor. Meydan düzenleme çalışmaları kapsamında, içerisinde mahalle bakkalı, okuma salonu, Kıraathane, muhtarlık ofisi ve sosyal donatı alanları yer alacak.

 

“KADIOĞLUNA, MERYEM ANA MANASTIRINA BAKAN DOĞAL BİR YAŞAM ALANINI KAZANDIRACAĞIZ”

 

2019 yerel seçim vaatlerinden birini daha gerçekleştirecek olmalarından dolayı mutlu olduğunu ifade eden Şebinkarahisar Belediye Başkanı Şahin Yılancı, “Avutmuş, Kütküt ve İkioğul Maahllerimizin ortak kullanım alanı olan Köprübaşında,   Cami çevre düzenlemesi, yol genişletme yenileme kaldırım yenileme , sokak aydınlatması, dere üzerine asma köprü, oturma alanları ve doğal ürünler pazarını içinde barındıran rekreasyon alanı yapıyoruz. Yine temelini bugün attığımız, Kırkgöz, Biroğul ve İkioğul mahallerimizin ortak kullanacağı Kadıoğlu’na yeni bir meydan kazandırıyoruz. İçerisinde mahalle bakkalı, Okuma Salonu, Kıraathanesi, Muhtarlık Ofisi ve rezerv alanların olduğu tarihi dokuya uygun taş bir bina yapıyoruz. Ayrıca çocuk oyun alanları, şadırvan, tuvalet ve çevre düzenlemesiyle birlikte Meryemana Manastırı’na bakan doğal bir yaşam alanını Şebinkarahisar’ımıza kazandıracağız” dedi.

www.sebingundem.com