Haber
Giriş Tarihi : 24-09-2021 19:26   Güncelleme : 24-09-2021 19:26

Karadeniz'de sağanak yağış! Trabzon'da dere taştı, Rize'de heyelan alana geldi

Doğu Karadeniz Bölgesi'nde sağanak yağış etkili oluyor. Trabzon'un Maçka ilçesinde ırmağın taşması sonucu tarım arazileri, yollar ve mezarlar zarar gördü. Rize'nin Çamlıhemşin ilçesinde de heyelan meydana geldi.

Karadeniz'de sağanak yağış! Trabzon'da dere taştı, Rize'de heyelan alana geldi

Trabzon'un Maçka ilçesi Akmescit Semti'nde sağanak sebebiyle dere taştı, tarım arazileri su altında kaldı. Semtte fındık bahçeleri ile kabir ve yollar hasar gördü. Tarla sahipleri, çamura gömülen tarım arazilerini arınmaya başladı. Akmescid Semti Muhtarı Erdal Uzun, senelerdir her yağmurda heyelan yaşandığını belirterek "Gece bir hengameyle uyandık. Yukarıyadaki orman balçık olup yola indi. Her sene burada aynı kasveti sürüklüyoruz. Her yağmur yağdığında canımız ve mülkümüz için kaygılanıyoruz. Burası heyelanlı alan diye işaretlendi ama kimsenin bir şey yaptığı yok" dedi.

4b579ba9c8b053d1fd47a8f5725f9a22

Mahalle milletinden Bedriye Bulut ise "Yağmur fazla yağınca dere taştı. Orman balçık oldu, alta geldi. Fındık arazim balçık, taş ve ağaç istifleri ile doldu. Buna biri müdahale etsin, hasarımı versin. Ne can güvenliğimiz var ne de mülk güvenliğimiz" diye konuştu.

dd7b3a9da6146384c30e9632b98d78e6

RİZE'DE HEYELAN ANI KAMERADA

Çamlıhemşin ilçesi Yağmurlu Semti'nde daha önceki taş ocağında heyelan alana geldi. Yamaçtan kopan kaya ve ağaçlar, kara yolu kenarına düştü. Bu sırada taşıtları ile yoldan geçenler fobi dolu anlar yaşadı. O anlar, bir yurttaşın cep telefonu kamerasına yansıdı.

DHA

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ