Giresun
Giriş Tarihi : 14-07-2021 02:26   Güncelleme : 14-07-2021 02:35

Mahsur kalan 200 kişi kurtarıldı

Giresun'da Yağlıdere deresinin taşması sonucu o sırada bir düğün töreninin yapıldığı halı sahayla kentin bağlantısını sağlayan köprü sular altında kaldı. Halı sahada mahsur kalan yaklaşık 200 kişi ekiplerin çalışmasıyla bölgeden tahliye edildi.

Mahsur kalan 200 kişi kurtarıldı

Giresun Yağlıdere’de aşırı yağış ve baraj kapaklarının açılmasıyla, düğün alanında mahsur kalanlar Yağlıdere Kaymakamlığı, Yağlıdere Belediyesi, AFAD, İl Özel İdare ve AKUT ekiplerinin çalışmaları sonucu tahliye edildi.

 

Dereden geçişin mümkün olmaması üzerine vatandaşlar bölgede bulunan bir fındık bahçesi güzergahı izlenerek güvenlik önlemleri altında Ahallı Mahallesi Kahyalı mevkiine getirildi. Buradan kendilerini bekleyen dolmuşlara bindirilen vatandaşlar kent merkezine getirildiler.

 

Damadın ağabeyi Olcay Menekşe, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yoğun yağış sonrası derenin taştığını ve mahsur kaldıklarını belirterek,"200 kişi ile burada mahsur kaldık. Devletimiz gerekli olanakları sağladı bize. Sıkıntımız yok. Bu gece bizim için bir anı olarak kaldı" dedi.