Haber
Giriş Tarihi : 26-11-2021 12:08   Güncelleme : 26-11-2021 16:32

Mehmet Fatih Kacır; Çocuklarımız ve gençlerimiz bizim göz bebeğimiz

İstanbul Point Hotel Barbaros’ta Şebinkarahisar Belediye Spor için düzenlenen destek gecesine katılarak hemşehrileriyle bir araya gelen Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih Kacır yaptığı konuşmasında “Gençlerimizi iyi işlerden alıkoyacak pek çok menfi işler var günümüz dünyasında. Mutlaka iyi işlerin sayısını çoğaltmak, iyi işlerdeki imkanları artırmak hepimizin ödevi” dedi.

Mehmet Fatih Kacır; Çocuklarımız ve gençlerimiz bizim göz bebeğimiz

İstanbul Point Hotel Barbaros’ta Şebinkarahisar Belediye Spor için düzenlenen destek gecesine katılarak hemşehrileriyle bir araya gelen Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih Kaçır yaptığı konuşmasında “Gençlerimizi iyi işlerden alıkoyacak pek çok menfi işler var günümüz dünyasında. Mutlaka iyi işlerin sayısını çoğaltmak, iyi işlerdeki imkanları artırmak hepimizin ödevi” dedi.

Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih Kacır, Şebinkarahisar Belediye Spor ’un İstanbul Point Hotel’de düzenlemiş olduğu yardım gecesine katıldı. Şebinkarahisarlı hemşehrileriyle bir araya gelen Kacır burada bir konuşma yaparak şöyle dedi.

İki ortak payda bizleri bir araya getirdi. Büyük paydamız Şebinkarahisar, ortak sevdamız, ortak aşkımız, kendimiz her daim borçlu hissettiğimiz, kimimizin kendi hayatında önemli bir yeri olan, kimizin babasının dedelerinin hayatında önemli bir yer olan baba ocağımız ata toprağımız Şebinkarahisar. Bu gün bizi burada buluşturan büyük ortak paydamız ise Şebinkarahisar. Bütün hemşehrilerimizin mesele Şebinkarahisar olduğunda, söz konusu Şebinkarahisar’a hizmet etmek olduğunda elele verdiklerini, bir araya geldiklerini her türlü teferruatı bir kenara bırakarak Şebinkarahisar için birlikte adım atma gayreti içinde olduklarını her fırsatta gözlemliyorum. Bundan büyük memnuniyet ve mutluluk duyuyorum.

Ülkemizin en büyük kuvveti en büyük gücü, genç dinamik nüfusumuzdur

Bugün bir arada olmamızın diğer bir nedeni ve ortak paydamız spor. Şebinkarahisar Belediye Spor Kulübümüz. Türkiye’miz çok genç bir nüfusa sahip. Bizim nüfusumuzun ortanca yaşı otuz iki. Yani Türkiye’de kırk iki milyon kişi otuz iki yaş ve altında, bu pek çok ülkenin nüfusundan çok daha fazla. Türkiye’de ilkokul, ortaokul, lise öğrencilerinin sayısı yaklaşık on sekiz milyon buda pek çok ülkenin nüfusundan fazla. Bu ülkemizin en büyük kuvveti en büyük gücü, genç dinamik nüfusumuzdur. Ama bu nüfusun bu gençliğin bir kuvvet çarpanı olması için Türkiye’nin aydınlık geleceğine yürümesine vesile olması için bizim gençlerle birlikte olmamız lazım. Gençlerin önünü açmamız lazım. Varsa önlerindeki engelleri kaldırmamız lazım.

Her bir gencimizin hangi alanda yeteneği varsa o alanda biz onların yanında olalım

Emin olun her gencimizin mutlaka kendisini diğerlerinden ayıran keşfedilmeyi bekleyen bir yeteneği var. Kimisi bilimde, teknolojide, sanatta, edebiyatta kimiside sporda maharetlidir. Yeter ki biz onları arayalım ve yeter ki her bir gencimizin hangi alanda yeteneği varsa o alanda biz onların yanında olalım. Şebinkarahisar Belediye Spor Kulübümüzde başta Şebinkarahisar’da yaşayan gençlerimizin, ülkemizin dört bir yanında bulunan gençlerimizin sporun her alanında her dalda yanlarında olmak için çok büyük gayret sarf ediyor. Bu vesile ile Kulüp başkanımız Bayram Karaman ve yönetimine şükranlarımı sunuyorum.

Gençlerimizi iyi işlerden alıkoyacak pek çok menfi işler var günümüz dünyasında

Her zaman bizlerde onların yanında olacağız. Gençlerimizin özellikle onlu yirmili yaşlarda mutlaka bu sıraladığımız alanların birinde meşgul olmaları çok hayati. Gençlerimizi iyi işlerden alıkoyacak pek çok menfi işler var günümüz dünyasında. Dolayısı ile mutlaka iyi işlerin sayısını çoğaltmak, iyi işlerdeki imkanları artırmak hepimizin ödevi. Bu bir millet ödevi. Hangi mevkide olursak olalım, hangi görevde olursak olalım aslında bu bizim ortak ödevimiz. Çocuklarımız gençlerimiz bizim gözbebeğimiz. Her ailenin en kıymetli hazinesi çocuğudur.

Bizde Belediye Spor Kulübümüzün tüm faaliyetlerinde yanlarında olacağız. Bu vesileyle tekrar Başkanımızı, değerli yönetimini, bu geceyi ve kulübümüzün tüm çalışmalarına destek veren çok değerli hemşehrilerimizi gönül dostlarımızı sevgiyle saygıyla selamlıyorum.