Şebinkarahisar
Giriş Tarihi : 02-05-2019 23:56   Güncelleme : 03-05-2019 00:11

MYO Öğrencilerinden alkışlanacak kampanya

Şebinkarahisar Sosyal Bilimler MYO Öğrencileri, ‘’Yağını Dökme Geleceğini Kirletme’’ sloganı ile Şebinkarahisar’da başlattıkları, “Atık Yağ” toplama kampanyası bugün başlıyor. Kampanya kapsamında beş litre atık yağ getiren herkese deterjan hediye edecekler.

MYO Öğrencilerinden alkışlanacak kampanya

 

 

Giresun Üniversitesi Şebinkarahisar Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programı öğrencileri, ders kapsamında ‘’Yağını Dökme Geleceğini Kirletme’’ adlı farkındalık projesi gerçekleştiriyor.

 

Kampanya kapsamında atık yağları biriktirip, geri dönüşüme kazandıracak öğrenciler, kampanya boyunca her Cuma, İstiklal Çeşmesi’nde açtıkları stantta beş litre atık yağ getiren herkese deterjan hediye edecekler. Bu çalışmayla, hem doğaya atılan ve zarar veren bu atıkları toplamış olacaklar, hem de bu maddelerin doğaya atılmaması konusunda farkındalık oluşturacaklar.

 

Öğretim görevlisi Barış Bölük, danışmanlığında gerçekleştirdikleri projede, öğrenciler 3 Mayıs Cuma günü ‘’Yağını Dökme Geleceğini Kirletme ‘’ sloganıyla farkındalık projesine başlıyorlar.

Ders kapsamında gerçekleştirdikleri proje 3 Mayıs Cuma günü İstiklal Çeşmesi’nde açılacak stantta vatandaşlara duyurulacak.

Her Cuma aynı noktada açılacak stantta, öğrenciler ‘’Yağını Dökme Geleceğini Kirletme’’ sloganıyla Kaymakam Taner Tengir, Belediye Başkanı Şahin Yılancı ve İstanbul Biruni Üniversitesinden aldıkları katkılarla hayata geçirilen projede, atık yağını getiren vatandaşlara deterjanı verecekler.

Projelerinin devam edeceğini ve ilk adımı, ‘’Yağını Dökme Geleceğini Kirletme ‘’adlı farkındalık projesi kapsamında 3 Mayıs Cuma günü İstiklal Çeşmesi önünde Belediyenin verdiği katkılarla açılan stantta projelerini gerçekleştireceklerini söyleyen öğrenciler, bu süreçte kendilerine destek veren Şebinkarahisar Kaymakamlığına, Şebinkarahisar Belediyesine, İstanbul Biruni Üniversitesi ve desteğini esirgemeyen işletmelere ve vatandaşlara teşekkür ettiler.