Şebinkarahisar
Giriş Tarihi : 15-08-2019 16:47   Güncelleme : 15-08-2019 17:02

ÖSYM Başkanı Aygün’den Gençlere Moral Veren Konuşma

Şebinkarahisar Kültür Sanat ve Ceviz Festivalinde konuşma yapan ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün Şebinkarahisarlı gençlere önemli tavsiyelerde bulundu.

ÖSYM Başkanı Aygün’den Gençlere Moral Veren Konuşma

Şebinkarahisar 6. Kültür Sanat ve Ceviz Festivaline katılan ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün burada yaptığı konuşmasında Şebinkarahisarlı gençlere hitaben ”siz isterseniz başarırsınız” diyerek konuşmasında şöyle dedi.

“Festival alanında yoğun genç kardeşlerimiz var. Onlara buradan şunu ifade etmek isterim. Bende sizler gibi Şebinkarahisar’da doğdum burada büyüdüm. Şebinkarahisar Altınçevre Köyünde dünyaya geldim. Köyümde ilkokulu okudum. Şebinkarahisar lisesinde okuyarak buradan mezun oldum. Daha sonra Karadeniz Teknik Üniversitesi ve Londra’da doktoramı yaptım. Neden bunu sizlere söylüyorum biliyormusunuz gençler? 

Şebinkarahisar’ın siz gençleri istedikten sonra başarabilirsiniz. Ancak siz isterseniz bir işi başarabilirsiniz. Bende sizler gibi tarlada reçberlikte yaptım, ormanda odun da kestim. Merada çobancılıkta yaptım. Yani burada yaşayan gençlerimizin şikayetçi olduğu, yapmak istemediği o zahmetli yolların hepsinden ben bizzat yaşayarak geçtim. Hiçbir zaman şikayetçi olmadım ve yaparken utanmadım. Ama hep hedeflerim vardı. Buradan sizlere şunu anlatmaya çalışıyorum. Şebinkarahisarlı gençlerimiz istedikten sonra arzu ettikten sonra başaramayacağınız hiçbir şeyin olmadığını anlatmaya çalışıyorum.” Diyerek sözlerine devam eden ÖSYM Başkanı Aygün Eğitim konusuna değinerek şöyle dedi.

“Şebinkarahisar’da Giresun Üniversitesine bağlı olarak Şebinkarahisar Meslek Yüksek Okulumuz var. Dört yıllık meslek yüksekokulumuz ve iki tanede meslek yüksekokulumuz var. Bu okullarımızın gelişimini kuruluşlarından bu yana takip ediyorum. Bundan sonrada bu okullarımızın daha güçlenmesi ve imkanlarının artması için ÖSYM Başkanı olarak bize ne görev düşüyorsa biz elimizden gelen bütün gayreti gösteririz. Şuan burada bulunan Milletvekillerimizin de destekleriyle hep birlikte gayret ederiz. Bir eğitimci, bir Şebinkarahisarlı olarak elimden gelen bütün gayreti Şebinkarahisar için göstereceğim. “  dedi.

www.sebingundem.com