Haber
Giriş Tarihi : 23-10-2021 08:30   Güncelleme : 24-10-2021 19:29

Özçağdaş Makina Dünya markalarıyla rekabet ediyor

İstanbul Beylikdüzü Tüyap Fuar ve Kongre Merkezinde 20 – 23 Ekim 2021 tarihleri arasında düzenlenen İstanbul Avrasya Ambalaj Fuarı 26. kez kapılarını ziyaretçilerine açtı. 1000’in üzerinde firmanın bir araya geldiği fuarda Özçağdaş Makina'da yerini aldı.

Özçağdaş Makina Dünya markalarıyla rekabet ediyor

Özçağdaş Makina Sanayi ve Ticaret Limitet Şirketi yönetim kurulu başkanı Ömer Kılıç, yerli üretim yaparak dünya markaları ile rekabet ettiği Shirink ambalaj ve paketleme sektöründe rakiplerine fark atan makineleriyle İstanbul Avrasya Ambalaj Fuarında Şebinkarahisar’ın sanayici iş insanı olarak fuardaki yerini aldı.

“Yerli Üretim” sloganıyla üretim yapan Özçağdaş Makine, Shirink ambalaj ve paketleme sektöründe Türkiye, Balkanlar, Doğu Avrupa, Orta Asya, Türkî Cumhuriyetler ve Rusya'da aranan marka haline gelmesini sağladı. Yaptığı ARGE çalışmalarıyla ürünlerini sürekli yenileyerek tam ve yarı otomatik Shirink ambalaj ve paketleme makineleri sektöründe aranan öncü kuruluş haline geldi. Başarısında önemli katkısı olduğunu söylediği fuar organizasyonlarına katılan iş insanı Ömer Kılıç, Şebingündem habere 26. Avrasya Ambalaj Fuarını değerlendirerek iş hayatını ve düşüncelerini ise şöyle açıkladı.

"Özçağdaş Makina Sanayi ve Tic. Ltd. Şti. İmalatını yaptığı Shirink ambalaj ve paketleme makinalarıyla kuruluşundan bu güne kadar, kararlı ve sürekli büyümeyi hedefleyen, sektörün aranan bir markası haline gelmiş, satış öncesi ve sonrası verdiğimiz hizmetle sektörün tanınan ve tercih edilen bir markası olduğumuzu görmek bizi onurlandırıyor. Tabi bu kendiliğinden oluşan bir olgu değil. Burada ARGE çalışmalarımızın önemi ve profesyonel ekiple birlikte çalışmanın önemli bir katkısı olduğunu düşünüyorum. 1989 yılında Gültepe’de ufak bir atölyede başlayan imalatımız bu gün İkitelli O.S.B İpkas Sanayi Sitesi ve İpkas 2 Sanayi sitelerinde bulunan fabrikalarımızda yerli üretimimiz devam ediyor. Büyümemizde önemli katkı sağladığını düşündüğüm fuar organizasyonlarına mutlaka katılıyoruz. Yurtdışında ve ülkemizde düzenlenen fuarları yakından takip ederek buralarda yerimizi alıyoruz. Fuarlarda rakiplerimizi görme fırsatını buluyor ve müşterilerimizle bir araya gelerek daha detaylı görüşmeler yapıyoruz.

Pandemi dolayısı ile yurtdışı fuar organizasyonlarına bir süre ara verdik. Ancak yurt içinde düzenlenen tüm fuarlara katılıyoruz. Bu amaçla yine İstanbul'da düzenlenen 26. Avrasya Ambalaj Fuarına da Özçağdaş Makina olarak 11 Salon 1102-A Standımızda yerimizi aldık. Müşterilerimize ürettiğimiz son teknoloji yeni ürünlerimizin tanıtımını yapıyoruz. Bizim açımızdan verimli bir fuar oluyor. Ülkemizin içinde bulunduğu bu sıkıntılı dönemin üretimle aşılacağını düşünerek, üretime durmaksızın devam ediyoruz. İş yönünden sıkıntımız yok. Ancak çalıştıracak eleman bulamıyoruz. Müşteri taleplerini karşılamamızda bizim en büyük sorunumuz kalifiye ve ara elaman eksikliği.”

Ömer Kılıç sözlerini “Kalifiye ve ara elaman sorununa siyasetçilerimizin mutlaka çözüm üretmesi gerekiyor. İkitelli Organize sanayi bölgesinde bu sorun gittikçe büyüyor.” diyerek tamamladı.