Şebinkarahisar Haber Merkezi - Şebinkarahisar Haberleri
HV
20 MAYIS Cuma 04:00

Şahin Yılancı, Yaşlılara Saygı Haftası’nı kutladı

Şebinkarahisar Belediye Başkanı Şahin Yılancı, “Yaşlılara Saygı Haftası” münasebetiyle yayınladığı mesajda, “Tecrübelerinize, dualarınıza, sevginize her daim ihtiyacımız var. Başımızın tacısınız.” dedi. Yaşlılara Saygı Haftası nedir? Yaşlılara Saygı haftası ne zaman kutlanır?

Gündem
Giriş Tarihi : 22-03-2022 00:50   Güncelleme : 22-03-2022 00:54
Şahin Yılancı, Yaşlılara Saygı Haftası’nı kutladı

 

18–24 Mart Yaşlılara Saygı Haftası münasebetiyle bir mesaj yayınlayan Şebinkarahisar Belediye Başkanı Şahin Yılancı, “Tecrübelerinize, dualarınıza, sevginize her daim ihtiyacımız var. Başımızın tacısınız. Her birine hak ettiği saygıyı gösterebilmek, dualarını alabilmek temennisiyle kıymetli çınarlarımızın “Yaşlılara Saygı Haftası”nı kutluyorum.” ifadelerini kullandı.

 

 

YAŞLILAR HAFTASI NEDİR?

 

Dünyada eğitim ve gelir düzeyindeki yükselme, beslenme alışkanlıklarının değişmesi, bulaşıcı hastalıkların kontrolü gibi etkenler beklenen yaşam süresinin artmasına neden oluyor. Gelişmiş ülkelerde daha belirgin olan yaşlanma olgusu, artık gelişmekte olan ülkeler açısından da önem kazanmakta olup ülkemizde yaşlı nüfus giderek artmaktadır. Yaşlı nüfusun artan oranı yaşlılara sunulan sağlık hizmetlerinin de çeşitlenmesini gerektirmektedir. Bu nedenle çeşitli egzersizler ile sağlıklı görünmenin öneminin anlatıldığı Yaşlılar Haftası düzenlenmektedir.

 

YAŞLILAR HAFTASI NE ZAMAN KUTLANIR?

 

Yaşlı nüfus artış hızına paralel olarak yaşlılık ve yaşlı sağlığı konularında farkındalık yaratmak amacıyla “18–24 Mart Yaşlılara Saygı Haftası” olarak anılmakta ve bu tarihlerde çeşitli etkinlikler yapılmakta.

 

Sebin GündemSebin Gündem