Haber
Giriş Tarihi : 02-07-2021 16:54   Güncelleme : 02-07-2021 17:08

Şair, Emekli Öğretmen Ferhat Günaydın Şebinkarahisar’da

Yazdığı Şiirlerini “Mimozalar Çiçek Açtı” adlı ilk şiir kitabıyla okuyucularının beğenisine sunan Şair Yazar Emekli Öğretmen Ferhat Günaydın Şebinkarahisar’da.

Şair, Emekli Öğretmen Ferhat Günaydın Şebinkarahisar’da

Yazdığı Şiirlerini “Mimozalar Çiçek Açtı” adlı ilk kitabında okuyuculara sunan Şair Yazar Emekli Öğretmen Ferhat Günaydın Şebinkarahisar’da.

Annesi Şebinkarahisarlı olan Ferhat Günaydın çocukluk yıllarını ve ilkokulu Şebinkarahisar’da okuyarak geçirdi. Ortaokul ve liseyi ise Giresun’da okuyan Günaydın, yaz tatillerini ve fırsat bulduğu her anı Şebinkarahisar’a gelerek geçirdi. Günaydın yazdığı şiirlerini “Mimozalar Çiçek Açtı” adlı şiir kitabında topladı. Kitabında, çocukluk yıllarında yaşadığı duygularını, Şebinkarahisar’ı anlattığı şiirlerinde ise doğasını, geleneklerini, yöresel ürünlerini ve tüm güzelliklerini okurların hissedebileceği dilde yazmış.

Mimozalar Çiçek Açtı” Kitabıyla birlikte Şebinkarahisar’a gelen Şair Emekli Öğretmen Ferhat Günaydın, Şebinkarahisar’da bulunduğu süre içerisinde imza günleri düzenleyerek okurlarına imzalı kitabını veriyor.

Şebinkarahisar’da ilk imza gününü Şebinkarahisar Tamzara Mahallesinde yapan Günaydın, Tamzara halkına teşekkür ederek şöyle dedi. “Beni kendilerinden biri olarak görüp, imza günüme katılıp, imzalı kitabımı alarak desteklerini esirgemeyen Şebinkarahisar Tamzara Mahallesi halkına sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. İyi ki varsınız.”

Ferhat Günaydın Kimdir?

1961 Yılında Giresun Keşap Hisarüstü Köyünde doğdu. İlkokulu Şebinkarahisar’da, Ortaokul ve Liseyi Giresun merkezde okudu. Eğitim Enstitüsünü Giresun’da okudu. Öğretmen olarak ataması yapılan Günaydın, değişik illerde görev yaptı. 3 Çocuk sahibi olan günaydın, eğitim camiasına kendisi gibi öğretmen olan başarılı 3 eğitim gönüllüsü yetiştirdi. 32 Yıl Öğretmenlik yapan Günaydın, Giresun Merkez Cumhuriyet İlköğretim Okulundan emekli oldu. Ortaokul ve Lise yıllarında mahalli gazetelere şiir yazdı. Öğretmen olduktan sonra şiir yazmaya ara veren Günaydın kendini çocukların eğitimine adadı. Emekli olduktan sonra tekrar şiir yazmaya başladı. 870 Şiir yazan şair, 2012- 2018 Yılları arasında yazdığı şiirleri “Mimozalar Çiçek Açtı” adlı şiir kitabında topladı.