Haber
Giriş Tarihi : 28-08-2020 16:10   Güncelleme : 28-08-2020 16:20

Sarıyer Belediye Başkanı Selin vurduğu Giresun'da

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun talimatıyla oluşturulan heyetle birlikte Giresun'da sel felaketine uğrayan bölgelerde incelemelerde bulunmak üzere memleketi Giresun'a geldi.

Sarıyer Belediye Başkanı Selin vurduğu Giresun'da

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun talimatıyla oluşturulan heyetle birlikte Giresun'da sel felaketine uğrayan bölgelerde incelemelerde bulunmak üzere memleketi Giresun'a geldi.

İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun talimatları doğrultusunda Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç başkanlığında oluşturulan heyette bulunan, Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin, Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün, İBB Genel Sekreter Yardımcısı Murat Yazıcı, İSKİ Genel Müdür Yardımcısı Selami Taşer ve İBB Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanı Seyfullah Demirel Giresun'a geldiler. Giresun milletvekili ve TBMM Katip üyesi Necati Tığlının da heyete katılmasıyla selden zarar gören bölgelerde incelemelerde bulundular.

Selde en çok zarar gören Dereli ilçesinden incelemelere başlayan heyet, bölgede bulunan Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğlu ile görüştükten sonra, Dereli Belediye Başkanı K. Zeki Şenlikoğlu'nu makamında ziyaret ederek Dereli ilçesine İBB ve İlçe belediyeleri olarak her türlü yardıma hazır olduklarını ifade edip geçmiş olsun dileklerini ilettiler.

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç yapılan ziyaret ve incelemelerin ardından yaptığı değerlendirmesinde şöyle dedi. "Bu felaketi yaşayan tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, elimizden ne geliyorsa yanlarında olduğumuzu yineliyoruz. Var gücümüzle Giresun’un yanındayız.

Dereli ilçemizin ardından, Tirebolu Belediye Başkanı Burhan Takır'ı ziyaret ettik. Daha sonra askerlerimizin sel nedeniyle kaybolduğu Tirebolu Karaahmetli’de ki yapılan arama çalışmalarını yerinde gördük. Kayıp askerlerimizin aileleriyle bir araya gelerek onların acılarına ortak olduk. Yağlıdere Belediyesi'nde, Yağlıdere Belediye Başkanımız Yaşar İbaş'ın ofisinde durum değerlendirmesi yaptık.  

Ziyaret ve incelemelerimizin ardından İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu görevlendirmesi ile Belediye Başkanlarımız ve İBB bürokratlarımız ile beraber durum tespiti yaparak, tüm gücümüzle üzerimize düşen vazifeyi yerine getirmeye çalışacağız. Bölge halkının yaralarını sarmada yardımcı olacağız. Sel afetinin yaşandığı tüm bölgeleri kapsayan bir rapor sonucunda İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) bölgemize katkı sağlamak adına bir süreci başlatacak. Bu süreçte hep birlikte millet olarak birlik ve beraberliğimiz için kurumlar arası iş birliğinin önemini ön planda tutarak çalışmalar yapılacak. " dedi.