Siyaset
Giriş Tarihi : 04-04-2019 00:24   Güncelleme : 04-04-2019 15:02

Sarıyer'de 3. Kez başkan oldu, bir ilke imza attı

Sarıyer belediye başkanlığını üçüncü kez kazanan Şükrü Genç, Sarıyer ilçe seçim kuruluna giderek mazbatasını aldı. Sarıyer meydanında Sarıyerlilerle buluştu.

Sarıyer'de 3. Kez başkan oldu, bir ilke imza attı

31 Mart 2019 yerel seçimlerinden yüzde 55.97 oy oranıyla yeniden Sarıyer Belediye Başkanı seçilen Şükrü Genç, Sarıyer İlçe Seçim Kurulu'na giderek yoğun alkış ve tezahüratlar eşliğinde mazbatasını aldı. Sarıyer meydanında Sarıyerlilerle buluşan Genç, burada yaptığı konuşmasında “Seçimle gelenler, seçimle giderler bunun başka çaresi yok” dedi.

Sarıyer Merkez’de bulunan Atatürk Anıtı’na çelenk bırakan Başkan Genç'i Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin, Sarıyer Belediyesi Meclis Üyeleri, Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneği Başkanı Mehmet Şimşek, Sarıyer Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneği Başkanı Ruşen Aydeniz, Şebinkarahisarlı hemşehrileri ve Sarıyerliler yalnız bırakmadı. Başkan Genç, “Sizlerin güvenini, alın terini, emeğinizi ve yıllardır olan beklentinizi boşa çıkarmayacağımızı hep söylemiştik, yine söylüyoruz. Biz huzur memleketiyiz. Burada kimse kimseyi kutuplaştıramaz. Sarıyer insanını kimse bölemez. Bu toplum gelenekleriyle, verdiği bedellerle özeldir. Bu toplumu hiç kimsenin bölemeyeceğini, her şartta tek yumruk olarak ayağa kalkacağını herkes biliyor” dedi.

HALKIN VERDİĞİ YETKİYİ ÜSTÜN KILIN

Bugüne kadar Sarıyer’e yapılacak hizmetlerde İBB engeliyle karşılaştıklarına değinen Başkan Genç,  “Burası başka memleketmiş gibi yaptırmadığınız ve yapmayı beceremediğiniz işleri bırakın biz yapalım. Halkımız buna alışkın. Biz gerekirse olanağımız olmasa bile elimize bir kazma kürek alır yaparız. Yeter ki bu halkın birlik ve beraberliği bozulmasın. Ben devletime ve devletimin kurumlarına güveniyorum. Burada yüksek seçim kurulunun görevini yapmasını bekliyoruz. Bırakın laf üretmeyi halkımızın verdiği yetkiyi en üstün kılın ve görevi alan kişiye verin” ifadelerini kullandı.

YETER Kİ İNSANLAR MUTLU OLSUN

On yıldır olduğu gibi yeni dönmede de insanı temel alan politikalarına devam edeceklerini belirten Şükrü Genç, “Kimseye kin gütmeyeceğiz, herkesin elinden tutacağız. Yapacak çok işimiz var. Hep yarını düşüneceğiz. İçinde bulunduğumuz ekonomik krizden çıkmak için çaba göstermek zorundayız. Birkaç gün sonra meclis açılacak. Eksikler tespit edilecek ve hiçbir parti ayırt etmeden yola çıkacağız. Bunu yapmaya hazırız. İnsanlar yeter ki mutlu olsun, huzurlu olsun, gönülleri bir olsun. Bu iş eninde sonunda Ekrem İmamoğlu lehine bitecek. Gelin el ele verelim yola çıkalım memleket bizi bekliyor.  Bana bakan bu yüzleri gördükçe inanın umudum o kadar artıyor ki. Mesele sadece Sarıyer değil. Yıllardır beklentileri olanlara bu beklentilerini vermek zorundayız” dedi.

www.sebingundem.com