Şebinkarahisar
Giriş Tarihi : 04-11-2018 22:53   Güncelleme : 04-11-2018 22:53

Şebinkarahisar Ağır Ceza Mahkemesi Hakkında Açıklama

Şebinkarahisar'da bulunan Ağır Ceza Mahkemesi gideceği yönünde yapılan haberler ve söylentilere istinaden bir açıklama yapıldı.

Şebinkarahisar Ağır Ceza Mahkemesi Hakkında Açıklama

Şebinkarahisar Ağır Ceza Mahkemesinin Şebinkarahisar'dan taşınacağı hakkında çıkan haberler nedeniyle, Şebinkarahisar Ak Parti İlçe Başkanı Nejat Okuyar konuyla ilgili kamuoyunu bilgilendirmek amacıyla bir açıklama yaptı.

Saygı değer Hemşehrilerim;

Ağır Ceza Mahkemesinin kapatılması ya da başka bir yere taşınması söz konusu değil.

Son günlerde ilçe kamuoyunda, yerel gazetelerimizde ve sosyal medyada, ilçemizde bulunan Ağır Ceza Mahkemesinin kapatılacağı ya da başka bir yere taşınacağı şeklinde bir takım asılsız haberler yapılmaktadır.

Asla bir kaynağa dayandırılmayan ve yaklaşan yerel seçimler öncesi maksatlı bulduğumuz bu haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Asılsız olmasına rağmen, konu ile ilgili olarak ayrı ayrı, önceki dönem Milli Savunma Bakanımız Sayın Nurettin Canikli, Giresun Milletvekilimiz Sayın Sabri Öztürk ve İl Başkanımız Sayın Aytekin Şenlikoğlu, konunun birinci muhatabı olan Adalet Bakanımız Sayın Abdulhamit Gül ile birebir görüşerek bu haberlerin asılsız olduğu ve "Şebinkarahisar Ağır Ceza Mahkemesinin kapatılmayacağını hele hele de başka bir yere taşınmasının asla söz konusu olamayacağı"bilgisini almışlardır.

Yine yapılan görüşmelerde; daha önce ihalesi yapılmış fakat itiraz gerekçesiyle iptal edilmiş yüksek kapasiteli cezaevi projemizde, devletimizin ekonomik tedbir maksadıyla almış olduğu, "başlanmamış projelerin ertelenmesi kararı" kapsamında diğer iptal edilen cezaevi ihaleleri ile birlikte uygun görülen tarihte yeniden yapılacak, bu yatırımda mutlaka ilçemize kazandırılacaktır.

16 yıllık Ak parti İktidarında Şebinkarahisar’da kurum kapatılmamış, yaklaşık 150 kişinin çalıştığı Sosyal Güvenlik Kurumu, Sosyal Hizmet Merkezi, Kredi ve Yurtlar Kurumu, Yaşlı ve Engelli Bakım merkezi gibi son derece önem arz eden, hem ilçeye hem de bölgemize hizmet veren birçok kurum açılmıştır.

Bakanımız, Milletvekillerimiz, İlçe teşkilatımız ve Belediye yönetimimizle birlikte; ilçemizin, halkımızın, bütün hassasiyetlerinin, beklentilerinin ve taleplerinin sonuna kadar takipçisi olacağımızı bir kez daha ifade ederek tüm hemşerilerimize sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Nejat OKUYAR

Ak Parti Şebinkarahisar İlçe Başkanı