Haber
Giriş Tarihi : 01-03-2020 18:12   Güncelleme : 02-03-2020 09:12

Şebinkarahisar, Alucra, Çamoluk Sorunlarına Çözüm Arıyor

Aynı kaderi, aynı sorunları yaşayan Şebinkarahisar, Alucra ve Çamoluk İlçelerinin Sivil Toplum kuruluşlarının oluşturduğu "Güç Birliği Platformu" yeniden faaliyetlerine başlıyor.

Şebinkarahisar, Alucra, Çamoluk Sorunlarına Çözüm Arıyor

Aynı kaderi, aynı sorunları yaşayan Şebinkarahisar, Alucra ve Çamoluk İlçelerinin Sivil Toplum kuruluşlarının oluşturduğu "Güç Birliği Platformu" yeniden faaliyetlerine başlıyor.

Güç Birliği Platformu uzun bir aradan sonra, Şebinkarahisar, Alucra ve Çamoluk Sivil Toplum Kuruluşları başkanlarının katılımıyla 01.03.2020 Pazar günü İstanbul Şebinkarahisarlılar Vakfında kahvaltılı toplantıda bir araya geldiler.

Toplantıda, ev sahibi olarak açılış konuşmasını yapan Şebinkarahisar Vakfı Başkanı Avni İşçan, Çamoluk Derneği Başkanı Hacı Canik, Alucra Vakfı Başkanı Süleyman Baba, ŞEBDER Başkanı Av. Nilgün Yücel, Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneği Başkanı Mehmet Şimşek ve İBB Meclis Üyesi Bora Kılıç'ın yaptıkları konuşmalarda bölgenin en önemli sorununun ulaşım olduğu ortaya çıktı.

Diğer katılımcıların önerileri ve toplantıya katkısı olması açısından yaptıkları konuşmaların sonucunda, ulaşım, eğitim, tarım, hayvancılık konularında yapılması gereken acil çözüm yollarının tespit edilmesi, ancak bunların en öncelikli çözülmesi gereken sorunun ulaşım olduğunu, ulaşım olmadan diğer sorunların çözümünün zor olacağının altı çizildi. Platform sekretaryası ve komisyon kurulması, Komisyonun hazırlayacağı raporlar doğrultusunda çalışmalara yön verilmesi, her ay düzenli olarak yapılacak toplantılarla sonuca ulaşmak için hareket edilmesine karar verildi.

Güç Birliği Platformuna öncülük eden sivil toplum kuruluşları, siyaset üstü bir yaklaşımla sorunların çözümü için çalışacaklarını, aynı kaderi ve aynı sorunları yaşayan üç ilçenin birlikte hareket ederek ilçelerinin sorunlarını yerel yöneicelere destek vererek çözme gayreti içine olacaklarını ifade ettiler.

Şebinkarahisar Vakfı Genel merkezinde kahvaltılı olarak gerçekleştirilen toplantıya, Şebinkarahisar Vakfı Başkanı Avni İşçan ve yönetim kurulu, Alucra vakfı Başkanı Süleyman Baba ve yönetim kurulu, Çamoluk Derneği Başkanı Hacı Canik ve yönetim kurulu, Şebinkarahisar Yardımlaşma Derneği Başkanı Mehmet Şimşek ve yönetim kurulu, ŞEBDER Başkanı Av. Nilgün Yücel ve yönetim kurulu, İBB Meclis üyesi Bora Kılıç ve basın mensupları katıldı.

Hüseyin Şenel Odacı

www.sebingundem.com