Şebinkarahisar
Giriş Tarihi : 13-08-2021 23:38   Güncelleme : 13-08-2021 23:45

Şebinkarahisar Balcana Köyünde Hayırda Yarış Başlıyor

Şebinkarahisar Alucra Yolu üzerinde bulunan Balcana Köyü Camii inşaatı temel atma töreni için hazırlıklar başlatıldı.

Şebinkarahisar Balcana Köyünde Hayırda Yarış Başlıyor

Şebinkarahisar Alucra Yolu üzerinde bulunan Balcana Köyü Camii inşaatı temel atma töreni için hazırlıklar başlatıldı.

Giresun’un Şebinkarahisar ilçesinde Balcana Köyü Camii Yaptırma ve Yaşatma Derneği’nin yapımını üstlendiği Cami inşaat çalışmalarına başlandı.

Balcana Köyü Camii Yaptırma ve Yaşatma Derneği, Şebinkarahisar Alucra yolu üzerinde, Jandarma Karakolu, Sağlık Ocağı ve Tarım Kredi Kooperatifi ve Cuma günleri kurulan pazarı ile 11 pare Köyün toplanma merkezi konumunda olan kısık mevkiinde ihtiyaç olması dolayısı ile Cami yaptırma kararı aldı.

Kurban Bayramında temel atma töreniyle inşaatına başlanması planlanan Caminin, Resmi işlemlerin uzaması, Cami inşaat ruhsatının Kurban Bayramı sonrasında tamamlanmasından dolayı ertelenen temel atma töreni için çalışmalara hız verildi.

Giresun Şebinkarahisar Balcana Köyü Camii Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı ve Balcana Köyü Muhtarı Yıldıray Öztürk yaptığı açıklamasında, “Şebinkarahisar ve Alucra ilçesinin arasında yol güzargahında yapımına başladığımız Cami inşaatımızın tam teşekküllü bir yapı olması için uzun süren plan ve proje dönemi yaşadık. Her türlü resmi işlemlerimizi tamamlayarak Cami inşaatı ruhsatımızı alarak inşaat çalışmalarını başlatmış bulunuyoruz. Temel atma töreni için tüm hemşehrilerimizi yanımızda görmek istiyoruz. Allah’ın izni ve hemşehrilerimizin destekleriyle hep beraber Cami inşaatımızı tamamlamak nasip olur. Kabenin bir şubesi olacak Camimize tüm hemşehrilerimizi hayırda yarışa davet ediyoruz. Hep beraber yöremize iyi bir eser kazandırırız inşallah.” Diyerek sözlerini tamamladı.

Ayrıca, Cami inşaatına yardım yapmak isteyen vatandaşlarımızın bağışlarını Şebinkarahisar Ziraat Bankası Balcana Köyü Camii Yaptırma ve Yaşatma Derneği TR66 0001 0001 2695 9709 0650 01 nolu hesabına yapabilirler.