Şebinkarahisar
Giriş Tarihi : 22-09-2021 22:31   Güncelleme : 22-09-2021 22:46

Şebinkarahisar Belediyesi araç filosunu güçlendirdi   

Şebinkarahisar Belediyesi vatandaşlara daha hızlı ve kaliteli hizmet verebilmek için hizmet aracı filosunu güçlendiriyor. Araç filosunu Belediyenin öz kaynaklarıyla alınan JCB Marka Kanal Kazıcı ve Ford Marka Zabıta Aracı, Çevre Şehircilik Bakanlığı tarafından belediyeye hibe edilen Kati Atik Toplama aracıyla birlikte toplam 21’e çıkardı.

Şebinkarahisar Belediyesi araç filosunu güçlendirdi   

Şebinkarahisar Belediyesi vatandaşlara daha hızlı ve kesintisiz hizmet verebilmek için belediye hizmet araç filosunu güçlendirmeye devam ediyor. Son olarak Belediyenin öz kaynakları ile alınan JCB Marka Kanal Kazıcı ve Ford Marka Zabıta Aracı, Çevre Şehircilik Bakanlığı tarafından belediyeye hibe edilen Kati Atik Toplama Aracı için tören düzenlendi. İlçe meydanında düzenlenen törene İlçe Kaymakamı Faruk Doğru, Millet Vekili Kadir Aydın, Belediye Başkanı Şahin Yılancı, AK Parti İlçe Başkanı Nejat Okuyar, Şebinkarahisar Yardımlaşma Derneği Başkanı Mehmet Şimşek ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Şebinkarahisar Belediyespor Başkanı Bayram Karaman , AK Parti Kadın Kolları Başkanı Kamile Portakal, Esnaf ve Kefalet Kooperatif Başkanı Bahattin Altürk, Ziraat Odası Başkanı Muhlis Arslan, Muhtarlar Derneği Başkanı Cafer Kesik , muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

Şebinkarahisar Müftüsü Mustafa Yılmaz tarafından dualar okundu ve kurban kesildi. Hizmet araçlarının anahtarları belediye sorumlu personellerine verildi. Açılışta Belediye Başkanı Şahin Yılancı, İlçe Kaymakamı Faruk Doğru ve Millet Vekili Kadir Aydin konuşma yaptı. Düzenlenen törenin ardından hizmet araçları Belediye Başkanı Şahin Yılancı ve Milletvekili Kadir Aydın tarafından deneme sürüsü yapıldı.

 

Belediye toplamda 21 hizmet aracına sahip olurken Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın hibe ettiği “Katı Atık Toplama Aracı” ile birlikte araç sayısı 4’e yükseldi.