Şebinkarahisar
Giriş Tarihi : 27-08-2020 12:41   Güncelleme : 27-08-2020 12:46

Şebinkarahisar Belediyesi Derelide

Şebinkarahisar Belediyesi, temizlik işleri personeli, araç ve gereçleriyle sel felaketinden etkilenen komşu Dereli ilçesinde çalışmalarına başladı.

Şebinkarahisar Belediyesi Derelide

Şebinkarahisar Belediyesi temizlik işleri personeli, araç ve gereçleriyle sel felaketinden etkilenen komşu Dereli ilçesinde çalışmalarına başladı.

Giresun genelinde, hafta sonu yaşanan şiddetli yağışlar, başta Dereli ilçesi olmak üzere birçok ilçe ve belde merkezinde ağır hasarlara sebep oldu. Yaşanan felaketin ardından Şebinkarahisar İl Genel Meclis Üyesi ve Belediye Meclis Üyeleriyle birlikte Dereli ilçesine giden Şebinkarahisar Belediye Başkanı Şahin Yılancı Yaşanan afetin görülmemiş boyutta olduğunu söyleyerek “Yaşanan felaketin etkilerini birlikte aşacağız" dedi.

Başkan Yılancı; "Burada gördüğümüz felaketi kelimelerle ifade etmek çok güç, görülmemiş büyük bir afet olmuş. Şebinkarahisar Belediyesi olarak elimizden gelen katkıyı komşumuz Dereli ilçemize yapmaya hazırız.  İlk etapta Temizlik İşleri ekibimizle derelideyiz.

Yaşanan felaketin ardından biz de İl Genel Meclis Üyemiz ve Belediye Meclis Üyelerimizle Dereli ilçemize intikal ettik diyen başkan Yılancı açıklamasında şöyle dedi. "Burada gördüklerimizi kelimelerle anlatmak mümkün değil. Şebinkarahisar Belediyesi olarak Temizlik ekibimiz Dereli ilçesinde çalışmalarına başladı. İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu, Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Bekir Pakdemirli, tüm Milletvekillerimiz, Kızılay, AFAD, UMKE, İHH İnsani Yardım Vakfı, devletimiz tüm imkanlarıyla, tüm yardım kurum ve kuruluşlarıyla Dereli, Yağlıdere, Tirebolu, Doğankent Dereli ilçelerimizde hasar tespiti ve yardım çalışmalarında bulunuyor. Biz de Şebinkarahisar Belediyesi olarak ve Şebinkarahisarlılar olarak elimizden ne geliyorsa yapacağız.

Hep birlikte yaşanan felaketin etkilerini birlikte aşacağız. Devletimiz en kısa sürede yaraları saracaktır."