Haber
Giriş Tarihi : 09-12-2018 16:59   Güncelleme : 10-12-2018 08:50

Şebinkarahisar Çamoluk Dayanışması

İstanbul Şebinkarahisar Vakfı, Vakıf merkezinde düzenlediği kahvaltıda Çamoluk Eğitim Vakfı ve Çamoluk Derneği, Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneği Başkanları ve Yönetim Kurulları ile bir araya geldi.

Şebinkarahisar Çamoluk Dayanışması

 

İstanbul Şebinkarahisar Vakfı, Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneği, Çamoluk Eğitim Vakfı ve Çamoluk Yardımlaşma ve Kültür Derneği yöneticileri, İstanbul Şebinkarahisar Vakfının düzenlemiş olduğu kahvaltılı toplantıda bir araya geldiler.

Şebinkarahisar Vakfının Levent Nispetiye Mahallesi Levent İş Merkezinde bulunan Vakıf merkezinde düzenlenen kahvaltılı toplantıda, Şebinkarahisar ve Çamoluk'un ortak sorunları dile getirildi. Özellikle iki ilçe arasındaki ulaşım sorunu gündeme getirilerek ortak sorunların çözümünde geçmişte olduğu gibi Alucra'nın da dahil edilerek hep birlikte çalışma yapılmasına karar verildi. Yerel seçimlerde Şebinkarahisar, Alucra, Çamoluk ilçelerinden olup belediye başkanlarına, belediye meclis üyeliklerine aday olacaklara ortak hareket edilerek destek verilmesi hususu görüşüldü.

Şebinkarahisar Vakıf Başkanı Avni İşcan ev sahibi olarak yaptığı konuşmasında, bölgede yaşanan sorunların çözümünde üç ilçenin birlikte hareket etmesi gerektiğini söyleyerek şunları ifade etti.  "Bizler aynı havzanın aynı yörenin İstanbul'da yaşayan bireyleriyiz. İstanbul'da bulunan Şebinkarahisar, Alucra ve Çamoluk ilçelerimizin Sivil Toplum Kuruluşlarımızla, örfümüz, adetlerimiz ve geleneklerimiz hep bir birini tamamlıyor. Bağlarımızı daha güçlü hale getirebilmemiz için bu tür organizasyonları sürekli yapmak mecburiyetindeyiz. Geçmiş dönemlerde üç ilçemizle birlikte çeşitli faaliyetlerde bulunduk. Yöremizin sorunlarının çözümü ile ilgili bir komite oluşturmuştuk. Bu komite ulaşım dahil bir takım çalışmalarda bulunmuş ve bayağı yol almıştık. Her nedense iki senedir bu çalışmalara ara verildi. Bizlerin bu araları vermeye hakkımız yoktur. En kısa sürede üç ilçenin bu çalışmaya mutlaka yeniden başlaması gerekiyor. Yöremizin STK'ları olarak bizler üzerimize düşen görevimizi yapmış, hem de yöremize hizmet götürme şansını yakalamış oluruz. " diyerek, sözlerine devam eden Avni İşcan, konuşmasında Şebinkarahisar Vakfının yaptığı çalışmalar hakkında kısa bilgiler vererek katılımlarından dolayı tüm misafirlere teşekkür ederek konuşmasını tamamladı.

Çamoluk Dernek Başkanı Hacı Canik ise yaptığı konuşmasında, Şebinkarahisar Vakfının davetini önemsediklerini ve başka bir programı iptal ederek geldiklerini, davetleri için Şebinkarahisar Vakıf Başkanı Avni İşcan ve Yönetim Kuruluna teşekkür ederek sözlerine şöyle devam etti. "Geçmişte üç ilçenin birlikte yaptığı çalışma çok önemliydi. Bunu bir an önce yeniden tesis ederek devam ettirmemiz gerekiyor. Birlikte çalışmayı biz Çamoluklular olarak çok önemsiyoruz. Bizler aynı bölgenin aynı sorunlarını yaşayan insanlarıyız. Büyüğümüz olarak Avni başkanımızın bu konuda bizlere öncülük yapmasını, Alucralı hemşehrilerimizle de görüşerek üç ilçemizi bir araya getirip yöremiz adına çalışmaları yeniden başlatmaya bizler her zaman hazırız" dedi.

Şebinkarahisar Vakfının düzenlemiş olduğu kahvaltıya,  İstanbul Şebinkarahisarlılar Vakıf Başkanı Avni İşcan ve yönetim kurulu üyeleri, Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneği Başkanı Mehmet Şimşek ve yönetim kurulu üyeleri, Çamoluk Eğitim Vakfı Başkanı, ASSU Yönetim Kurulu Başkanı Yaşabey Kalebaşı, Çamoluk Yardımlaşma ve Kültür Derneği Başkanı Hacı Canik ve yönetim kurulu üyeleri ve basın mensupları katıldı.

Hüseyin Şenel Odacı

www.sebingundem.com