Haber
Giriş Tarihi : 30-04-2021 18:35   Güncelleme : 30-04-2021 18:41

Şebinkarahisar Devlet Hastahanesi’ne Yeni Bağış

İstanbul’da bulunan Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneği Şebinkarahisar Devlet Hastahanesi'ne LİGASURE cihazı bağışladı.

Şebinkarahisar Devlet Hastahanesi’ne Yeni Bağış

İstanbul’da bulunan Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneği, Şebinkarahisar'a yaptığı bağışlara bir yenisini daha ekleyerek Şebinkarahisar Devlet Hastahanesi'ne LİGASURE cihazı bağışladı.

Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneği Başkanı Mehmet Şimşek ve yönetim kurulu öncülüğünde hayırsever iş adamlarının desteği ile Şebinkarahisar Devlet hastanesine Kadın doğum ve Genel Cerrahi açık ve laparoskopik ameliyatlarında kullanılmak üzere LİGASURE cihazı bağışlanmış ve kurulumu yapılmıştır.

Halk arasında kapalı ameliyat olarak da bilinen laparoskopik cerrahi, hastanın daha çabuk iyileşmesini ve açık ameliyatlara göre çok daha az ağrı hissetmesini sağlayan cerrahi bir yöntemdir.

Hastane yönetimi alınan cihazlarla ameliyatların daha da kolaylaşacağını, kapalı müdahaleleri gerçekleştirebileceklerini belirterek Dernek yönetimine ve hayırseverlere bağıştan dolayı teşekkürlerini iletti.