Şebinkarahisar
Giriş Tarihi : 17-07-2020 11:11   Güncelleme : 17-07-2020 11:23

Şebinkarahisar Kaymakamı Değişti

Resmi Gazetede yayımlanan 2020 yılı Mülki idare amirleri atama kararnamesi ile 427 Kaymakamın görev yerleri belli oldu.

Şebinkarahisar Kaymakamı Değişti

İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, 2020 Yılı Mülki İdare Amirleri atama kararnamesi ile bulundukları yerlerde görev sürelerini tamamlayan veya mazeretleri gereğince kararname kapsamına alınan 427 Mülki İdare Amirinin görev yerleri liyakat ve kıdemleri dikkate alınarak değiştirildiği belirtildi.

2020 Yılı Mülki İdare Amirleri atama kararnamesiyle Şebinkarahisar Kaymakamlığına Bingöl Vali Yardımcısı Taner Bolat atandı. Şebinkarahisar Kaymakamı Taner Tengir görevini hemşehrisi  Taner Bolat'a  devredecek.

TANER BOLAT KİMDİR? 

1983 yılında Konya Ereğli’de doğdu. 2001 yılında Konya Ereğli Atatürk Lisesi’nden birincilikle mezun oldu. Aynı yıl Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesini birincilikle kazandı. 2005 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İşletme bölümünden mezun oldu. 2006 yılında Kasımpaşa Deniz Orduevi Müdürlüğünde askerlik görevini yerine getirdi. 2007 yılında İçişleri Bakanlığı tarafından açılan Kaymakamlık sınavını birincilikle kazandı. 2008 yılında Antalya Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare mesleğine başladı. 2008/2009 yıllarında Konya Ereğli Kaymakam Yardımcısı, Yozgat Aydıncık ve Uşak Karahallı Kaymakamı olarak görev yaptı. 2010 yılında bir yıl süre ile yabancı dil eğitimi almak üzere İçişleri Bakanlığı tarafından İngiltere’ye görevlendirildi.

Mersin Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı mezunu da olan Taner Bolat, halen Karabük Üniversitesi Uzaktan Eğitim Mühendislik Fakültesinde Bilgisayar Mühendisliği lisans ve Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesinde

Kastamonu Hanönü, Ordu Mesudiye ve Konya Ahırlı Kaymakamı olarak görev yaptı. 2014 yılında Burdur ili Ağlasun İlçesine Kaymakam olarak atanmış aynı yıl İçişleri Bakanlığı tarafından Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsünde Kamu Yönetimi alanında uzmanlık eğitimi almak üzere bir yıl süre ile görevlendirilmiştir. Çok iyi derecede İngilizce, İtalyanca ve Almanca ile az derecede Çince bilmektedir .