Şebinkarahisar
Giriş Tarihi : 18-09-2021 11:36   Güncelleme : 18-09-2021 11:47

Şebinkarahisar Kaymakamı Faruk Doğru Göreve Başladı

Resmi Gazete ’de son yayımlanan Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile Şırnak Vali yardımcısı görevindeyken Şebinkarahisar Kaymakamı olarak atanan Faruk Doğru Şebinkarahisar'a gelerek görevine başladı.

Şebinkarahisar Kaymakamı Faruk Doğru Göreve Başladı

Resmi Gazete ’de son yayımlanan Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile Şırnak Vali yardımcısı görevindeyken Şebinkarahisar Kaymakamı olarak atanan Faruk Doğru Şebinkarahisar’a gelerek görevine başladı.

Şebinkarahisar Kaymakamı Faruk Doğru'nun göreve başlamasıyla birlikte, Şebinkarahisar Belediye Başkanı Şahin Yılancı ve İlçede bulunan siyasi partilerin ilçe başkanları, Kaymakam Faruk Doğruya hayırlı olsun ziyaretleri yaptılar.

Faruk Doğru Kimdir?

Kaymakamımız Faruk DOĞRU, Mardin’in Nusaybin İlçesinde doğdu. İlk ve orta eğitimini Nusaybin’de, yükseköğrenimini Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünden 2007 yılında mezun olarak tamamlamıştır. Bir süre Halk Bankası AŞ’de Kredilendirme Uzmanı ve Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı’nda Hazine Kontrolörlüğü görevlerinde bulunmuştur.

2011 yılında İçişleri Bakanlığınca açılan Kaymakamlık sınavını kazanarak Mülki İdare Amirliği mesleğine intisap etmiştir. Kaymakam Vekilliği stajını Mersin Aydıncık İlçesinde tamamlamıştır. Valilik stajını Aksaray’da, teftiş stajını Sinop (Durağan ile Dikmen ilçelerinde) tamamlamıştır. Kaymakam Refikliği görevini ise Tekirdağ Şarköy İlçesi ile Uşak Eşme İlçesinde tamamlamıştır. 2013 yılında bir yıl süreyle Rusya Federasyonu Saint Petersburg şehrinde Rusça Dili ve Rusya devleti idari yapısı üzerine eğitim almış olup, ayrıca 20 ülkede araştırma ve inceleme gezilerinde bulunmuştur. 2016-2018 yılları arasında Ordu /Korgan Kaymakamı, 2018 - 2020 yılları arasında Adıyaman/Sincik Kaymakamı olarak görev yapmıştır. 2020-2021 yıllarında Şırnak Vali Yardımcısı olarak çalışmıştır.

İyi derecede İngilizce ve Rusça bilmektedir.