Şebinkarahisar
Giriş Tarihi : 23-05-2020 13:58   Güncelleme : 23-05-2020 14:12

Şebinkarahisar Kaymakamı Taner Tengir'in Bayram Mesajı

Şebinkarahisar Kaymakamı Taner Tengir Ramazan Bayramı dolayısı ile mesaj yayımladı.

Şebinkarahisar Kaymakamı Taner Tengir'in Bayram Mesajı

"Rahmet ve bereket ayı Ramazan’ı uğurlamanın hüznü ve bu mübarek ayın sonunda bayrama kavuşmanın huzur, mutluluğunu birlikte yaşıyoruz.

Aziz Milletimizin hayatında bayramların çok müstesna bir yeri vardır. Bayramlar insanların arasındaki karşılıklı sevgi ve saygının perçinlendiği, insanların birbirleriyle olan dargınlıklarını unuttukları, kardeşçe kucaklaştıkları, milli ve dini duyguların şekillenip, güçlendiği özel günlerdir.

Köklü inancımızın temelini teşkil eden ve bizleri birlik içerisinde yarınlara taşıyacak olan bu güzel günlerimizde; kırgınlıkları bir tarafa bırakıp yakınlarımızla kaynaşmak için önemli birer fırsat olarak değerlendirmeliyiz.

Bayram süresince, ülkemiz genelinde olduğu gibi İlçemizde de değerli hemşerilerimizin bayramını rahat ve huzurlu bir şekilde geçirebilmesi için ilgili kurumlarca gerekli tüm tedbirler alınmıştır. Bu anlamda; Koronavirüs (COVİD-19) ile mücadele çerçevesinde alınan tedbirlere uygun hareket edilmesi ve bu bayramı sağlığımız için evlerimizde geçirmemiz büyük önem taşımaktadır. Öte yandan; 65 yaş üstü vatandaşlarımız için gurbetten sılaya dönüş izinleri sebebi ile can kaybı yaşanmaması için trafik kurallarına riayet edilmesi önem arz etmektedir.

Bu duygu ve düşüncelerle, tüm hemşehrilerimin, Ramazan Bayramını en içten duygularla kutlarken, bu vesile ile aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyorum. Bütün vatandaşlarımızın sevdikleri ile birlikte sağlıklı ve mutlu bir bayram geçirmelerini diler, selam ve saygılarımı sunarım."