Şebinkarahisar
Giriş Tarihi : 23-11-2018 14:34   Güncelleme : 23-11-2018 14:34

Şebinkarahisar Kaymakamından Öğretmenler Günü Mesajı

Şebinkarahisar Kaymakamı Taner Tengir, Öğretmenler Günü dolayısı ile bir mesaj yayımladı.

Şebinkarahisar Kaymakamından Öğretmenler Günü Mesajı

24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısı ile Şebinkarahisar Kaymakamı Taner Tengir bir mesaj yayımlayarak tüm öğretmenlerin öğretmenler gününü kutladı.

Kıymetli Öğretmenler,

Cumhuriyetimizin Kurucusu, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk 'ün 24 Kasım 1928 tarihinde Başöğretmenliği kabulünün anısına, 1981 yılından bu yana hep birlikte kutladığımız "24 Kasım Öğretmenler Günü" nü, bu yıl da aynı şevk ve heyecanla kutluyoruz.

Öğretmenler Günü geleceği bu günden yakalamak, geleceğimizi temsil eden evlatlarımızın mili değerlerimize bağlı, gelişme ve ilerlemenin tek koşulunun çalışmak ve üretmek olduğunu benimsemiş olarak yetiştirilmesiyle gerçekleşebilecektir. Ülkemizin muasır medeniyet seviyesinin üstüne çıkması ve uluslararası camiada saygın bir ülke haline gelmesi için şüphesiz en önemli mesleklerin başında öğretmenlik mesleği gelmektedir. Vazifelerini en iyi şekilde icra etmeye çalışan öğretmenlerimizin, Ülkemizin gelişimine katkı sağlamanın yanında bir takım sorunları da bulunmaktadır. Ancak, öğretmenlerimizin ifa ettikleri kutsal ve zor görevin karşılığı olarak, toplum nezdinde hak ettikleri saygın yer her zaman daim olacaktır.

Ebediyete intikal eden öğretmenlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Aybüke öğretmen, Necmettin öğretmen gibi şehit düşen öğretmenlerimizi Yüce Allah, peygamber efendimize komşu eylesin. Sağlık sorunları olan öğretmenlerimize acil şifalar diliyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm öğretmenlerimizin "24 Kasım Öğretmenler Günü" nü kutlar; aileleriyle birlikte sağlık, başarı ve mutluluklar dilerim.