Şebinkarahisar
Giriş Tarihi : 11-04-2020 15:12   Güncelleme : 11-04-2020 15:20

Şebinkarahisar Kaymakamından Vatandaşlara Açık Çağrı

İlçe Kaymakamı olarak; her kimin karnı açsa, her kimin ihtiyacı varsa Cumhurbaşkanımızın temsilcisi olarak buradayım.

Şebinkarahisar Kaymakamından Vatandaşlara Açık Çağrı

Şebinkarahisar Kaymakamı Taner Tengir Sosyal medya hesabından Şebinkarahisar'da Koronavirüs tedbirleri kapsamında yapılan hizmetleri ve çalışmaları değerlendirdiği açıklamasında, vatandaşlara çağrıda bulunarak şöyle dedi. 

"Türkiye Cumhuriyeti Devleti büyük bir devlettir. Kimsesizlerin kimidir. İlçe Kaymakamı olarak; her kimin karnı açsa her kimin ihtiyacı varsa Cumhurbaşkanının temsilcisi olarak buradayım.

Koronavirüs Tedbirleri kapsamında başkanlığımda oluşturulan Vefa Sosyal Destek Grubu olarak bugüne kadar 2000in üzerinde vatandaşımıza yardım ulaştırdık. Ekmeğinden, ilacına, gazetesinden, mutfak ihtiyaçlarına kadar aklınıza gelecek her şeyi ulaştırdık. Ulaştırmaya da devam ediyoruz. Tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.

Devletimizin her tedbirini talimat bilip bu şekilde davrandık ve çalıştık. Çok şükür ki salgını ilçemizde sokmadık, karantinalı köyümüz, mahallemiz olmadı. Geçtiğimiz hafta PTT, bekçi, polis, jandarma ev ev dolaşarak 745.000 TL parayı Vatandaşlarımıza evlerinde takdim etti. (745.000 TL’ye ilaveten İkameti burada olup evinde bulunmayan vatandaşlarımızın 241.000 TL ödeneği ise kasada emanettedir)

2.FAZ ödemelerinde de 600.000-650.000 TL ödeme gerçekleştireceğiz. Toplamda 1.5Milyon TL ye yakın bir ödemeyi gerçekleştirmiş olacağız. Yakında emeklilerimize dağıtılacak bayram ikramiyesini hariç tutuyorum. Allah devletimize zeval vermesin.

Önümüzdeki hafta en az 5000 maskeyi çarşıda pazarda, dükkanında ekmeğinin peşinde koşan esnafımıza Kaymakamlık olarak maskelerini dağıtacağız. Zaman zaman çorbada bizim de tuzumuz bulunsun diyerek yardım kampanyası yapmak isteyen vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Ancak şu an ilçemizde bir ihtiyaç bulunmuyor. Devlet buradadır ve görevinin başındadır. Herkese teşekkür ediyorum. Tedbiri elden bırakmayalım, kısa sürede el birliği ile bu salgından kurtulalım. Hepinize sağlıklı günler dilerim."

Taner TENGİR

Şebinkarahisar Kaymakamı