Şebinkarahisar
Giriş Tarihi : 17-11-2021 23:51   Güncelleme : 18-11-2021 00:11

Şebinkarahisar; Raftinge hazır mıyız?

Yeni Şebinkarahisar Gazetesi Yazarı hemşehrimiz Mahmut Tonbul gündeme taşıdı, Türkiye Rafting Federasyonu Başkanı Sayın Fikret Yardımcı sosyal medya hesabından duyurdu. 2022 yılında Rafting Sporlarının yapılacağı yerlerin listesinde Şebinkarahisar’da var. Şebinkarahisar; Raftinge hazır mıyız?

Şebinkarahisar; Raftinge hazır mıyız?

Şebinkarahisar’da. Mahmut Tonbul, yaptığı açıklamada, “Herşey Yeni Şebinkarahisar Gazetesi’ndeki köşe yazımla başladı. Umarım her sene bahar aylarında ırmaklarımız sporcularımızın kürek sesleri ile şenlenir” temennisinde bulundu.

Belediye Başkanımız Şahin YILANCI, İlçe Başkanımız Nejat Okuyar   ve İlçe Spor Müdürümüz Yakup Akkuş ile görüşmeler yaparak çalışmalara başladık. Yakup Akkuş Müdürümüz belediyemiz personeli ile sahayı gezerek krokilendirdi. Spor Müdürlüğümüz resmi yazı ile dokümanları Rafting Federasyona göndermişti.

 

Türkiye Rafting Federasyonu Başkanı Sayın Fikret Yardımcı’nın sosyal medya hesabından paylaştığı listede Şebinkarahisar' da yerini aldı. Başta Federasyon Başkanım Fikret Yardımcı olarak üzere emeği geçen herkese çok teşekkür ederim.

 

 

Allah yolumuzu açık etsin. Umarım her sene bahar aylarında ırmaklarımız sporcularımızın kürek sesleri ile şenlenir.

 

Derdimiz Memleket...

 

 

İşte Mahmut Tonbul’un Yeni Şebinkarahisar Gazetesinde ele aldığı yazısı.

Çok hoş olmaz mı?

Şehrimiz güzel bir ambiyansa tanık olmaz mı?

Bir spor etkinliği olarak birkaç gün sürecek bir çalışma, şehrin turizm potansiyelinin ortaya çıkarılması konusunda bize ciddi yol kat ettirecektir.

Sonrasında Türkiye Rafting Federasyonu Başkanı Fikret YARDIMCI ile iletişime geçerek bahar aylarında bir hafta sürecek rafting yarışlarının ilçemizde yapılmasını talep etmeliyiz. Mümkünse bunu geleneksek hale getirmek için çokça çaba sarf etmeliyiz. Yüzlerce sporcuyu şehrimizde misafir ederek turizm fitilini hep birlikte ateşlemeliyiz.

Ben memleketimizde faaliyet gösteren Toprağın Çocukları Derneği (TOÇDER) Başkan Yardımcı olarak federasyon başkanına sosyal medya aracılığı ile bir mesaj gönderdim. Olumlu, bir dönüş aldım. Federasyon başkanı Şebinkarahisar'ı çok, iyi bildiğini söyledi. Hareketli ve güzel bir şehir. İlerleyen zamanlarda neden olmasın bölge müsait dedi.

Bu ilk irtibat ile sağlanan frekans bir yeşil ışık sinyali oldu. Şehrimizin tanınmasında bizim için hedefe ulaşmakta önemli bir etken olacağını düşünüyorum.

Kaymakamlık, Belediye ve siyasilerimizin bu tür faaliyetlerle ilgili müracaatları ve davetlerinin daha da etkin olacağı kanaatindeyim. Bu sebepten Belediye Başkanlığı ve siyasilerimizle görüşerek hazırlamış olduğum resmi dilekçeyi belediye üst yazısıyla Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğü bünyesindeki Türkiye Rafting Federasyonuna göndereceğiz. Ayrıca Kaymakamlığımızın “Şebinkarahisar için Bir Fikrim Var “ isimli projesi altında Sayın Kaymakamımıza da durum detaylı olarak yazıldı.Kaymakamlığımız arayarak tam destek vereceğini bildirdi.Sayın Kaymakamımız Taner BOLAT beye çok teşekkür ederim. Yine İlçe Spor Müdürümüz arayarak üzerimize düşen ne varsa yapmaya hazırız dediler .Bu gelişmeler beni daha da umutlandırdı. Hayal etmekle başlar her şey. Biz hayalini kurduk bile...

Diyelim ki hi sonuç alamadık. Pes mi edeceğiz? Beni tanıyanlar bilir ki kafaya koyduğum şeyi yaparım. Bana 3-5 memleket delisi lazım. Eyice kürek çekebilecek. Verimli topraklarımız arasından akıp giden ırmağın kaderini değiştirecek. Cebeci köprüsü altından hızla geçip çayın düzlüğünde soluklanmaya var mısınız?

Ses verin hele...