Şebinkarahisar
Giriş Tarihi : 15-09-2021 15:51   Güncelleme : 15-09-2021 20:01

Şebinkarahisar Yardımlaşma Derneği Burs Başvuruları başladı

Şebinkarahisar Yardımlaşma Derneği, 2021-2022 Eğitim ve Öğretim Yılında Şebinkarahisarlı olup Üniversiteyi yeni kazanan veya devam etmekte olan öğrencilerimize burs verileceklerini duyurdu. Burs başvuruları ne zaman? Şebinkarahisar Yardımlaşma Derneği Başkanı Mehmet Şimşek'ten açıklama. Burs kimlere verilecek? Kaç öğrenciye burs verilecek.

Şebinkarahisar Yardımlaşma Derneği Burs Başvuruları başladı

Değerli Öğrenciler;

 

2021-2022 Eğitim ve Öğretim Yılında Şebinkarahisarlı olup Üniversiteyi yeni kazanan veya devam etmekte olan öğrencilerimize burs verilecektir.

 

Geçen yıl burs alan öğrencilerimizin tekrar başvuru yapmaları gerekmektedir.

Burs başvuru formunu doldurmadan önce başvuru kılavuzunu ve başvuru şartları yazan dosyaları dikkatlice okuyunuz

Aşağıdaki bağlantıdan gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz..

Şebinkarahisar Yardımlaşma Derneği’nden yapılan açıklamada;

Şebinkarahisarlı Üniversite öğrencilerine destek olmak amacıyla her yıl burs veren Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneğimiz, 2021-2022 Eğitim ve Öğretim yılında da Şebinkarahisarlı Üniversite Öğrencilerine burs verecektir.

2020-2021 Eğitim ve Öğretim Yılında 465 Öğrenciye burs veren Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneği, Şebinkarahisarlı olup Üniversiteyi yeni kazanan Lisans (4 yıllık) öğrencilerine ve geçen yıl burs almış olan başarılı öğrencilere 2021-2022 Eğitim ve Öğretim Yılında burs verecektir. Şebinkarahisar Meslek Yüksek Okulunu tercih eden ön lisans öğrencileri de burs başvurusu yapabilecek olup bunun dışında herhangi bir önlisans öğrencisinin başvurusu kabul edilmeyecektir. Bu şartlar altında burs başvurusu yapmak isteten öğrencilerin 15 Eylül – 1 KASIM 2021 tarihleri arasında burs@sebinkarahisarlilardernegi.org.tr adresine mail yoluyla başvuru yapmaları gerekmektedir. Geçen yıl burs almış olan başarılı öğrenciler de istenilen bütün evrakları eksiksiz göndermeleri gerekmektedir.

Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneği Yönetim Kurulu başkanı Mehmet Şimşek konuyla ilgili yaptığı açıklamada:

Saygıdeğer Şebinkarahisarlılar, Kıymetli Dostlarımız;

2021-2022 Eğitim ve Öğretim Yılında Şebinkarahisarlı olup Üniversiteyi yeni kazanan 4 yıllık Lisans öğrencilere, bir önceki dönem burs alan başarılı öğrencilere ve Şebinkarahisar Meslek Yüksek Okulu’na kayıt yaptıran öğrencilerimize burs verilecektir.

2021-2022 Eğitim ve Öğretim Yılında tüm öğrencilerimize başarılar dileriz.

Yönetim Kurulu adına

Başkan Mehmet ŞİMŞEK

BURS BAŞVULARI İÇİN

Aşağıdaki linkten gerekli evrakların temin edilerek başvuru yapılması gerekmektedir.

PANDEMİ NEDENİYLE MÜRACAATLAR E-MAİL yoluyla dosya şeklinde yapılacaktır.

Üniversiteyi kazanan 4 Yıllık Lisans ve Şebinkarahisar’ı tercih eden 2 yıllık Ön Lisans Öğrencileri istenilen evrakların tamamını eksiksiz olarak dosya şeklinde hazırlamak suretiyle istenilen mail adresine göndermeleri gerekmektedir. Başvuruda eksik evrak olması halinde başvuru değerlendirmeye alınmayacaktır.

Geçen dönemde burs alan öğrenciler ise bu dönemde bütün evrakları eksiksiz aynı şekilde tarayıcıdan tarayarak dosya şeklinde istenilen mail adresine göndermeleri (geçen yıl hazırlık okuyup burs alanlar sadece öğrenci belgelerini göndermeleri) gerekmektedir. İstenilen evrakları göndermeyen öğrencilerin bursu devam ettirilmeyecektir.

BURS BAŞVURU FORMUNU İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

BURS BAŞVURU KILAVUZUNU İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

BURS BAŞVURU ŞARTNAMESİNİ İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN