Şebinkarahisar
Giriş Tarihi : 23-02-2020 15:31   Güncelleme : 23-02-2020 15:36

Şebinkarahisar'a Taşıma Yöntemiyle Doğalgaz

Şebinkarahisar'a doğal gaz getirilmesi için yetkililer alternatif yollar arıyor.

Şebinkarahisar'a Taşıma Yöntemiyle Doğalgaz

Şebinkarahisarlı yetkililer normal yollardan getirilemeyen doğalgazı, taşıma yoluyla ilçeye getirmek için temaslarda bulunuyor.

2019 yılının Aralık ayında taşıma sistemi ile doğalgaza kavuşan Trabzon'un Maçka ilçesinde incelemelerde bulunan Şebinkarahisar Belediye Başkanı Şahin Yılancı ve beraberindeki heyet yetkililerden bilgi aldı.

Taşıma sistemi ile doğal gazı Maçkalılarla buluşturan Maçka Belediye Başkanı Koray Koçhan ve AKSA Gaz yetkililerini ziyaret eden başkan Yılancı, sosyal medya hesabından konuyla ilgili açıklama yaparak şöyle dedi. "Doğalgazın rahatlık, temizlik ve refah olduğunun bilincindeyiz. Hemşehrilerimizin olduğu gibi bizim de hayalimiz doğalgaz ateşini Şebinkarahisar'ımızda yakmak. Bu yolda gayretlerimiz sürüyor ve süreceğinden hiçbir hemşerimizin şüphesi olmasın. Geçtiğimiz günlerde Enerji Bakanımız Fatih Dönmez ile yaptığımız görüşmenin ardından, taşıma yöntemiyle doğalgaz verilen son ilçelerden biri olan Maçka ilçesini ziyaret ettik. İlçemizin de en yakın zamanda doğalgaz rahatlığı ve konforuna kavuşması için her türlü mücadeleyi verip, bu hizmeti ilçemize kazandıracağız."

Maçka ziyaretine Ak Parti İlçe Başkanı Nejat Okuyar ve Belediye Meclis Üyesi Adnan Kesmez de katıldı.