Şebinkarahisar
Giriş Tarihi : 12-08-2020 14:10   Güncelleme : 12-08-2020 14:31

Şebinkarahisar'da 2011 Yılında heyelan olan yol hizmete açıldı

Şebinkarahisar'da 2011 Yılında heyelanla çöken yol 2020 Yılında yapılarak hizmete açıldı.

Şebinkarahisar'da 2011 Yılında heyelan olan yol hizmete açıldı

Şebinkarahisar'ın Giresun istikametinde Tamzara Mahallesi güzergahında 2011 Yılında heyelan sonucu çöken yol servis yolundan hizmet veriyordu. 11 Mayıs 2020 Tarihinde servis yolunda yeniden heyelan olmasıyla yol ulaşıma kapandı. Ulaşım Kontrollü olarak sağlanıyordu.

Sivas Karayolları Bölge Müdürlüğü sorumluluğunda olan yol için yapılan girişimler ve görüşmeler sonucunda, Sivas Bölge Müdürlüğü tarafından heyelan oluşan yolda çalışmalar yapılarak standart hale getirildi.

Yapılan altyapı çalışmalarında, bölgenin zemin hareketliliğini en aza indirilmesi amacıyla zeminden yaklaşık 70 Metre derinliğe sondajla inilerek yeraltı suları toplanarak yeryüzüne çıkarıldı. Üst yapı ve sıcak asfalt çalışmasının da tamamlanmasıyla heyelanlı yol sürücülerin hizmetine açıldı.

Şebinkarahisar Belediye Başkanı Şahin Yılancı ve Şebinkarahisar AK Parti İlçe Başkanı Nejat okuyar  yapılan çalışmalar dolayısı ile sosyal medya hesaplarından açıklama yaparak emeği geçenlere teşekkür ettiler.

Başkan Yılancı açıklamasında şöyle dedi; "Heyelan nedeniyle bir süredir Sivas Karayolları Bölge Müdürlüğü tarafından çalışmaların sürdüğü ilçemiz Giresun bağlantı yolunda asfalt ve çizgi çalışmaları tamamlandı. Süreci yakinen takip eden ve desteklerini esirgemeyen Milletvekilimiz Sayın Cemal Öztürk'e, Karayolları Genel Müdürü Abdulkadir Uraloğlu’na, Sivas Karayolları Bölge Müdürü'ne, Şube Şefine ve yüklenici firma Yüngül İnşaat yetkili ve çalışanlarına teşekkürlerimi iletiyorum."

www.sebingundem.com