Şebinkarahisar
Giriş Tarihi : 22-09-2021 17:35   Güncelleme : 22-09-2021 17:39

Şebinkarahisar’da 2500 öğrenciye kitap desteği

Şebinkarahisar Belediyesi ile Şebinkarahisar Yardımlaşma Derneği iş birliğinde 2. Sınıftan 12. Sınıfa kadar 2500 öğrenciye kaynak kitap desteği sağlandı.

Şebinkarahisar’da 2500 öğrenciye kitap desteği

Şebinkarahisar Yardımlaşma Derneği ile Şebinkarahisar Belediyesi arasında yapılan iş birliği neticesinde 2500 öğrenciye kitap desteği sağlandı. Kitap dağıtım törenine Şebinkarahisar Belediye Başkanı Şahin Yılancı, Şebinkarahisar İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Sarıyer, Şebinkarahisar Belediyespor Başkanı Bayram Karaman, Şebinkarahisar Yardımlaşma Derneği Başkanı Mehmet Şimşek ve yönetim kurulu üyeleri katıldı.

 

Şebinkarahisar Belediye Başkanı Şahin Yılancı, yaptığı açıklamada, “Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneği ile yapmış olduğumuz işbirliğiyle ilkokul 2.sınıftan lise 12.sınıfa kadar ilçemizde eğitim gören yaklaşık 2500 öğrencimize kaynak kitap desteği sağladık.

 

Eğitimin önemini pandemi nedeniyle bir kez daha kavramış olduğumuz bu günlerde onların ideallerine kavuşmalarına katkı sunmak tek gayemiz.Bu vesileyle ilçemize her alanda desteklerini esirgemeyen Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı  Mehmet Şimşek ve Yönetim Kurulu üyelerine teşekkür ediyorum. Tüm öğrencilerimize, öğretmen ve velilerimize sağlıklı bir eğitim-öğretim yılı diliyorum.” dedi.