Şebinkarahisar
Giriş Tarihi : 13-06-2021 23:49   Güncelleme : 13-06-2021 23:49

Şebinkarahisar’da 40 yaş üstü aşı olmaya başladı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Aşıda 40 yaşa kadar indik. Yaşınız 40 veya üstüyse bu sabahtan itibaren randevu alabilirsiniz. Yüzde yüz katılım bekliyoruz" açıklamasının ardından Şebinkarahisar’da 40 yaş üstü aşı olmaya başladı.

Şebinkarahisar’da 40 yaş üstü aşı olmaya başladı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Aşıda 40 yaşa kadar indik. Yaşınız 40 veya üstüyse bu sabahtan itibaren randevu alabilirsiniz. Yüzde yüz katılım bekliyoruz" açıklamasından Şebinkarahisar’da 40 yaş üstü aşı olmaya başladı.

 

AK Parti Şebinkarahisar İlçe Başkanı Nejat Okuyar, randevu aldıktan sonra üç saat içinde aşı olduğunu bildirerek şu açıklamayı yaptı. “Bugün sabah Sağlık Bakanımızdan aşının 40 yaşa düşürüldüğü müjdesini alınca, hemen randevumu alıp 3 saat içeresinde ilk doz Biontech aşımı oldum. 5-10 saniyelik bir işlemle, incecik iğne ile aldığımız gramlık aşının arkasında yatan bilimi, Cumhurbaşkanımızın, Sağlık Bakanımızın ve tüm sağlık çalışanlarımızın 1,5 yıldır verdiği amansız mücadeleyi düşündüm. Ağır bir covit süreci geçirmiş, çok yakınlarını covitten kaybetmiş birisi olarak, o birkaç saniyelik ‘basit’ işlem inşallah her yanıyla özlem duyduğumuz eski normal hayatlarımıza bizi geri döndürecek. Lütfen aşımızı olalım, çevremizde olmayanlar varsa ikna edelim, bu savaşta devletimizin yanında olalım.” dedi