Şebinkarahisar
Giriş Tarihi : 01-10-2018 11:46   Güncelleme : 01-10-2018 11:46

Şebinkarahisar’da Camiler ve Din Görevlileri Haftası Kutlamaları Başladı

Şebinkarahisar’da Camiler ve Din Görevlileri Haftası dolayısıyla Şebinkarahisar Müftüsü ve din görevlileri Şebinkarahisar Kaymakamını makamında ziyaret ettiler.

Şebinkarahisar’da Camiler ve Din Görevlileri Haftası Kutlamaları Başladı

Diyanet İşleri Başkanlığı Camiler ve Din Görevlileri Haftasında “Camiler ve Din Hizmetine Adanmış Ömürler” temasıyla yurt genelinde etkinlikler düzenleyecek.

Diyanet İşleri Başkanlığını 81 il ve 900 ilçede 1-7 Ekim 2018 Tarihlerinde bir hafta boyunca en üst düzeyde yapılacak kutlamalarda, din görevlilerine yönelik konferanslar, vatandaşlara yönelik camiye devam etmenin, caminin birlik ve beraberliğimize katkısını anlatacaklar. Gençlik buluşmalarına da önem veren Diyanet, programlar çerçevesinde cami gençlik buluşmalarını devam ettirecek. Camiyi hayatın merkezine alan, ailece camiye katılma programları yapılacak.

Şebinkarahisar Müftülüğü “Camiler ve Din Görevlileri Haftası” dolayısı ile ilk gün Şebinkarahisar Müftüsü İsa Yaykın, din görevlileri ile birlikte Şebinkarahisar Kaymakamı Taner Tengir’i makamında ziyaret etti.

İlçe Kaymakamı Taner Tengir kendisini makamında ziyaret eden ilçe Müftüsü ve Din görevlilerine ziyaretleri için teşekkür ederek, Camiler ve Din Görevlileri Haftası dolayısı yapılacak programlar hakkında bilgi aldı. Din görevlilerinden sadece namaz vakitlerinde değil, günün her saatinde vatandaşla hemhâl olmalarını rica ederek, yaptıkları hizmetlerin çok önemli olduğunu, halkla iç içe olmalarının daha verimli olacağını söyledi.

http://www.sebingundem.com