Şebinkarahisar
Giriş Tarihi : 05-01-2019 16:24   Güncelleme : 05-01-2019 16:46

Şebinkarahisar'da Kar Festivali için ilk adım atıldı

Şebinkarahisar'da ilk defa düzenlenecek olan Kış Festivaline yoğun katılım olması bekleniyor.

Şebinkarahisar'da Kar Festivali için ilk adım atıldı

Yoğun talep ve yapılan kamuoyu sonucunda, Şebinkarahisar Kaymakamlığı, Şebinkarahisar Belediyesi ve Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneği'nin bir araya gelerek yaptıkları çalışma sonucunda 12 Ocak 2019 Cumartesi günü Şebinkarahisar Kent Meydanında Şebinkarahisar Kar Festivali "Karfest" adıyla kış festivali yapılması kararı alındı.

Şebinkarahisar Kaymakamı Taner Tengir, Şebinkarahisar Belediye Başkanı Şahin Yılancı ve Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneği Başkanı Mehmet Şimşek'in yaptıkları açıklamalarında şöyle denildi.

Açıklamada, Hemşehrilerimizin ve halkımızın yoğun isteği üzerine Şebinkarahisar Kaymakamlığı, Şebinkarahisar Belediye Başkanlığı, Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneği işbirliğiyle kar festivalimizi 12 Ocak Cumartesi günü gerçekleştireceğiz. Birincisi yapılacak olan festival kent meydanında gerçekleşecek olup Off Road gösterileri, ikramlar, Emre Gürsoy’un katılımıyla kemençe gösterisi, havai fişek gösterileri etkinlik alanımızda olacaktır. Ayrıca kar olması durumunda Fatih Camii önünden kızaklarla kayılacaktır. Kısa süre içerisinde karar alınarak yakın bir tarihte yapılmasına karar verilmesinde, üniversite öğrencilerinin sınavları ve yaklaşan dernek ve vakıf kongrelerinin tarihlerinin dikkate alınarak kararlaştırıldığı belirtildi.  

Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneği Başkanı Mehmet Şimşek'in Şebinkarahisar'a gidilmesi konusunda yaptığı açıklamasında ise Şebinkarahisar'a Kar Festivaline gidecekler için ücretsiz otobüs ayarlanacağını ifade ederek, 11 Ocak 2019 Cuma akşamı Dernek merkezi önünden ve tepe üstünden saat 19.00'da otobüs kaldırılacağını söyleyerek, Şebinkarahisarlıları ilk kez düzenlenen kar festivaline bekliyoruz dedi.

Şebinkarahisar'a gideceklerin dernek sekreteri Ali Sütçüye 05322919153 numaralı telefondan arayarak isimlerini yazdırmaları gerekiyor.

Manşet Kale Resmi: Ali Osman Demirci - Şebinkarahisar

Haber: Hüseyin Şenel Odacı

www.sebingundem.com