Şebinkarahisar
Giriş Tarihi : 26-12-2018 22:37   Güncelleme : 27-12-2018 11:03

Şebinkarahisar'da Kış Şenliği Yapılabilirmi

Yeni Şebinkarahisar Gazetesi Yazarı Ünal Akkuş, Şebinkarahisar'da kış şenliği düzenlenmesi yönünde yetkililere çağrıda bulundu.

Şebinkarahisar'da Kış Şenliği Yapılabilirmi

Yeni Şebinkarahisar Gazetesi Yazarı Ünal Akkuş, Şebinkarahisar'da kış şenliği düzenlenmesi yönünde yetkililere çağrıda bulundu.

Ünal Akkuş Sosyal medya sayfasından paylaştığı yazısında, Şebinkarahisar Kaymakamlığına, Şebinkarahisar Belediye Başkanlığına, Vakıf ve Dernek başkanlarına sosyal medya hesabından bir çağrı yaparak Şebinkarahisar'da kış şenliği yapılması için öneride bulundu.

Yeni Şebinkarahisar Gazetesi Yazarı Ünal Akkuş'un kış turizmine katkı sağlayacağını düşündüğü yazısı.

"HO DEYİN!" HEP BERABER ŞEBİNKARAHİSAR

“KARKAY” KIŞ ŞENLİĞİ'NE

Şimdi BAZILARI BU NE DİYECEK? Bana yine bazıları kızacak! Neydek gardaş bazıları kızacaklar diye, DÜŞÜNMEYELİM Mİ? SÖYLEMEYELİM Mİ? LAL MI OLALIM…!

Bu yazıyı Şebinkarahisar Kaymakamlığı olmak üzere, Şebinkarahisar Belediyesi, Şebinkarahisar Yardımlaşma Derneği, Şebinkarahisar Vakfı ve diğer derneklerimiz ve köy derneklerimize hem bir öneri, hem de bir eleştiri olarak yazıyorum! Bilmenizi isterim ki bu sadece benim isteğim değil…!

Şebinkarahisar’da şu an esnaflar ne yapıyor! Köyde kalan insanlarımız kışın ne yapıyor? Hele de bu ekonomik krizde! Size kaç sefer anlattım yazdım! Bir esnafımızın “Bir gurbetçi ölse de cenazesini getirseler de, cenazeye gelenlere üç beş bir şeyler satsak diye, ölülerin gelmesini bekliyoruz! Biz kışın ıskat parasına muhtaç duruma düşüyoruz” diye feryadını kaç sefer duyurdum! Yahu şu memleketimize birde kışın ölümüzü değil de, hep beraber dirimizi götürelim! Olmaz mı…?

Şimdi çıkıp bazıları “o gazuhçuları mı düşünüyorsun, onlar hak ediyor” gibi bir sürü laf edecekler! Diyelim ki ailenizde bir şergada var! Kalkıp bütün aileyi mi suçlayalım? Ne edelim? Üç beş kendini bilmez için, bütün esnafı mı suçlayalım? Bu konuda çok insandan daha duyarlıyım fakat aklı selim olarak düşünmek zorundayız…!

Allah Aşkına bizim şehrimize, köyümüze kar yağmıyor mu? El kış şenlikleri düzenliyor da, biz niye yapamıyoruz? Yahu Ankara’da, Sivas’ta, Erzurum, Kars’ta kızak şenliği düzenleniyor da biz niye bir kış şenliği yapamıyoruz, yapmıyoruz? Rize’de tahta araba şenliği yapıyorlar, adını da “Formulaz” koymuşlar binlerce yerli yabancı insan katılıyor! Hatta bu şenliğe bizim hemşehrimiz Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç bile katılmış! Başkanım hani sana “Bizim Şükrü” demiştim ya! Sana bir sözüm yok! Lakin “bizim Şükrü’ye BU MANADA SİTEMİM VAR!

Bana şimdi yok “beni davet etmiyler” deme! Sen “Bizim Şükrüsün”! Orası senin memleketin! Davet mavet bekleme! Get inadına hağu meydanda yolun kenarına otur! Topla etrafığa insanları öp çayın çöplü gözünü! Hem sen ısın, hem yüreğin ısınsın! Hem de bazılarına protokol nasıl olurmuş göster! Kısacası başkanım sendenden böyle bir organizasyon için girişim ve destek istiyorum…!

Bu konularda Şebinkarahisar Kaymakamlığı ve Şebinkarahisar Belediyesi birlikte bir organizasyon yapamaz mı? Bizim Öğretmenler evimiz yok mu? Otellerimiz yok mu? Bizim otobüs şirketlerimiz yok mu? Cüzi ücretler karşılığı, kimseyi maddi olarak yormadan insanlar üç, dört gün misafir edilemez mi? Bu şenlik boyunca akşamları kapalı alanlarda yöremizin müzikli eğlenceleri tertip edilemez mi? Kemençe mi yok! Davul zurna mı yok! Yahu tahtamı yok! Ağaç mı yok! Hağurdan yapturun biraz kızak,millet gayhınsın getsin! Yahu Madımağız mı yok! Fırın kurusu mu yok! Çökelik mi yok! Dut çemici, pestili ceviziniz mi yok! İki gaşuh yemek yapmaktan, yaptırmaktan aciz misiniz ?

Şebinkarahisar Yardımlaşma Derneği 4.5.6 Ocak günlerinde, Afyonkarahisar İkbal Termal Otel’de hemşehrilerimize açık “Motivasyon” günü tertiplemişler! Kişi başı sanıyorum 170 liraymış! Ulaşımı da gidenler karşılıyormuş! Tamam, kardeşim gidin “motive” olun eyvallah! Tamam kardeşim her konuda Şebinkarahisar’a destek veriyorsunuz eyvallah! Hani diyorum ki birde Şebinkarahisar’da üç beş gün üşüyüp, ondan sonra Afyon termalinde ısınsağız daha iyi olmaz mı? Vallaha bi deneyin bak, çok daha keyifli ısınıp, gatmerlik hamur gibi olursuğuz(!) Keyfiğiz işte o zaman dadından yenmez! Hadi bakalım birde böyle “Motive” olalım! Bilmem anlatabildim mi…?

Bir daha tekrar ediyorum! Şebinkarahisar Kaymakamlığı, Şebinkarahisar Belediyesi, Şebinkarahisar Yardımlaşma Derneği, Şebinkarahisar Vakfı ve diğer derneklerimiz öncülüğünde “Şebinkarahisar Kış Şenlikleri, yani “Karkay“ Kış Şenlikleri istiyoruz! Bu şenliğe Şebinkarahisar Esnaf odaları, Şebinkarahisar esnafları, ileri gelenleri, gurbetçi iş adamları da destek ve katkı vermeliler! Haydin hep beraber, Şebinkarahisar “Karkay” Kış Şenliği'ne…

Not= Karkay ismini beğenmezseniz, başka isimlerde önerebilirsiniz. Benim aklıma bu isim geldi...

Manşet Resmi Şebinkarahisar Kalesi: Ali Osman Demirci- Şebinkarahisar

www.sebingundem.com