Haber
Giriş Tarihi : 31-07-2021 00:18   Güncelleme : 31-07-2021 00:51

Şebinkarahisar’da Muhtarlar su sıkıntılarını dile getirdi

AK Parti Giresun Milletvekili Sabri Öztürk Şebinkarahisar’ı ziyaret etti. AK Parti Şebinkarahisar İlçe Başkanı Nejat Okuyar ve Belediye Başkanı Şahin Yılancı ile birlikte İlçe esnafını, pazar yerini, Belediyeyi ziyaret eden Öztürk, Muhtarlar Derneği ziyaretinde muhtarların taleplerini dinledi. Yapılan toplantıda köylerde yaşanan içme ve sulama suyu problemi bir kez daha gündemin birinci sırasına oturdu.

Şebinkarahisar’da Muhtarlar su sıkıntılarını dile getirdi

 

AK Parti Giresun Milletvekili Sabri Öztürk Şebinkarahisar’ı ziyaret etti. AK Parti Şebinkarahisar İlçe Başkanı Nejat Okuyar ve Belediye Başkanı Şahin Yılancı ile birlikte İlçe esnafını, pazar yerini, Belediyeyi ziyaret eden Öztürk, Muhtarlar Derneği ziyaretinde muhtarların taleplerini dinledi. Yapılan toplantıda köylerde yaşanan içme suyu ve sulama suyu problemi bir kez daha gündemin birinci sırasına oturdu.

 

AK Parti Giresun Milletvekili Av. Sabri Öztürk;

Kent Meydanında Organik Halk Pazarını gezerek esnafın taleplerini dinledi. Akabinde Muhtarlar Derneği'ne ziyarette bulundu. Muhtarlar Derneği Başkanı ve Saraycık Köyü Muhtarı Cafer Kesik, genel olarak su ve gölet sorunlarını ve çalışmaları dile getirdi.

Saraycık köyü ve Muhtarlar Derneği Başkanı Cafer Kesik; 40 köye içme suyu için zemin etütleri yapılmış olduğunu projenin hızlandırılmasını 40 köyün suya kavuşması için talep te bulundu. Talepleri dinleyen Vekil Öztürk anında DSİ ile konuştu. Hızlı bir şekilde yerinde inceleme yapılarak işlerin hızlandırılacağı tüm muhtarların huzurunda an be an görüşüldü.

SUYA KAVUŞACAK KÖYLER

Saraycık, Ahurcuk, Güzelyurt, Çakır, Yeşilyurt, Ovacık, Evcili,Taşçılı, Çağlayan, Hocaoğlu, Uğurca,   Dereköy,  Aslanşah, Tepeltepe, Yeşikardeş, Yumurcaktaş, Akviran, Güvercinlik, Duman, Baltaşı, Karacaören, Diler, Kınık, Ekecek, Ozanlı, Tekkeya, Şahinler, Erentepe, Bayramköyü, Karaağaç, Şahinler, Buzkeçi, Hasanşeyh, Ocaktaşı, Kayalı, Sultankonağı, Bayhasan, Kınık, Doğanyuva,  Yaycı, Ovacık ve Ocaktaşı köyüne kadar susuz köy kalmayacak.

Yapılan görüşme sonrasında Cafer Kesik Dernek ve muhtarlar adına Vekil Öztürk'e teşekkür etti.

Ziraat Odası Başkanı Muhlis Aslan, tütüne geri dönülmesi gerektiğini kenevir ekim alanına ilçe topraklarına girmesi gerektiğini yineledi. Yapılan çalışmaları aktardı.

Tekkaya muhtarı su sorununu dile getirdi.

Bayhasan Muhtarı yapılan gölette 2 mahallenin faydalandığını bir mahallenin faydalanamadığını aktardı.

Genel olarak muhtarlardan su sorunu ve gölet sorunları dile getirildi.

İl Genel Meclis Üyesi Uğur Eraslan Cumhur İttifakı olan MHP ve Ak Parti de de Taşra da çoğunlukla bir araya gelinemediğini, bir araya gelinmesinin önemli olduğunu dile getirdi.

Vekil Öztürk Giresun Dereli Suşehri Şebinkarahisar yol çalışmalarının hızlandığını dile getirdi anlatılan sorunların çözüme kavuşacağını dile getirdi.

 

Yıllardır Altınçevre Köyü, Koru Mahallesinde yaşanan içme suyu ve sulama suyu problemi yine dile getirmedi.

 

Şebinkarahisar ajans Gülsen Akyol Mutlu