Şebinkarahisar
Giriş Tarihi : 26-05-2018 23:07   Güncelleme : 27-05-2018 12:29

Şebinkarahisar’da Sağanak Yağış Su Baskınlarına Sebep Oldu

Şebinkarahisar’da sağanak yağış su baskınlarına sebep oldu. Ev ve İş yerleri su baskınına maruz kalırken, tarım arazilerinde maddi zarara yol açtı

Şebinkarahisar’da Sağanak Yağış Su Baskınlarına Sebep Oldu

Şebinkarahisar'da sağanak yağış.

Şebinkarahisar’da zaman zaman etkili olan yağış 24 Mayıs 2018 Perşembe günü aniden sağanağa dönüştü.

Etkili olan sağanak yağmurla birlikte birçok cadde ve sokakta hayat olumsuz etkilendi. Mazgalların taşmasıyla birlikte bazı ev ve iş yerlerini su bastı. Yağmur sularının iş yerlerine girmesini engellemek için esnaf yoğun çaba gösterdi. Sağanak boyunca yollar ulaşıma kapandı.

Yağmurun dinmesiyle birlikte, Şebinkarahisar Belediyesine ait iş makinaları kapalı yolları trafiğe açma çalışmalarına başladı. Su baskını olan yerlerin temizlik ve boşaltma işlemleri yapıldı.

Şebinkarahisar Belediye Başkanı Şahin Yılancı, su baskınından zarar gören esnaf ve iş yerlerine yaptığı ziyaretlerin ardından yaptığı açıklamada, ilçe halkına geçmiş olsun dileklerinde bulunarak, zarar gören afetzedelerin zararlarının karşılanması için bir komisyon oluşturulduğunu belirterek  açıklamasında şunları ifade etti.

“Dün öğle saatlerinde bastıran sağanak yağış nedeniyle ilçemizde zarar gören esnafımızı iş yerlerinde ziyaret ettik.

Afetten doğan yaralarımızı sarmak üzere devletimiz yanımızda.Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve İl Afet Acil Durum Müdürlüğü ekipleri hasar tespiti yapmak üzere ilçemizde olacaklar.Yine yerleri zarar gören esnaflarımız ile tarımsal arazi sahiplerinin zararlarını gidermek üzere Maliye Bakanlığımız ilçe mal müdürlüğümüzü görevlendirmiş bulunmakta.Bir daha böyle afetler yaşamamız temennisiyle tüm esnafımıza ve halkımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.”dedi.