Şebinkarahisar
Giriş Tarihi : 30-05-2021 22:47   Güncelleme : 30-05-2021 22:47

Şebinkarahisar’da Yüzme Bilmeyen Kalmasın

Gençlik ve Spor Bakanlığının Türkiye genelinde başlattığı “Yüzme Bilmeyen Kalmasın” projesi kapsamında Şebinkarahisar’da 8-15 yaş grubu çocuklar hem eğlenecek hem de yüzme öğrenecek.

Şebinkarahisar’da Yüzme Bilmeyen Kalmasın

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu döneminde başlayan ve sporun tabana yayılması hedeflenen proje kapsamında, portatif yüzme havuzlarında pandemi kurallarına uygun şekilde ve gerekli hijyen şartları sağlanarak, yüzme bilmeyen, öğrenmek isteyen herkese yönelik faaliyetler gerçekleştiriliyor.

 

Proje ile 8-13 yaş grubu çocuklar ücretsiz ve hijyenik şartlarda uzman eğitmenler eşliğinde yüzme dersi alacak. Projeyle çocukların özellikle pandemi sürecinde eve kapanmasıyla oluşan fiziksel ve ruhsal olumsuzlukların da bir nebze olsun bu faaliyetle azaltılmasını hedefleniyor.

 

Şebinkarahisar Devedüzü mevkiinde bulunan Kapalı spor salonu yanında yapılacak, temel betonu atılan havuzumuzun kurulumu haziran ortalarına kadar tamamlanacak ve okulların tatil olmasıyla çocuk misafirlerimizi ağırlamaya başlayacak.