Şebinkarahisar
Giriş Tarihi : 10-12-2020 20:42   Güncelleme : 10-12-2020 20:46

Şebinkarahisar’ın Kanalizasyon Sorunu Çözülüyor

Şebinkarahisar’ın kanayan yarası kanalizasyon ve altyapı sorunu çözüme kavuşturuluyor.

Şebinkarahisar’ın Kanalizasyon Sorunu Çözülüyor

Şebinkarahisar Belediye Başkanı Şahin Yılancı yaptığı açıklamasında, İller Bankası tarafından SUKAP Kapsamında yapılan ihaleyle Şebinkarahisar’ın kanalizasyon sorununun çözüleceğini duyurdu.

Başkan Yılancı yaptığı açıklamasında şöyle dedi. “Şehrimizde yıllardır yaşanan altyapı ve kanalizasyon sorununu çözüme kavuşturuyoruz. Birçok kez girişimde bulunduğumuz bu sorunla ilgili taleplerimiz çok şükür karşılandı. İller Bankası SUKAP kapsamında gerçekleşen ve ihale bedeli %50’si hibe olmak üzere toplam 24.269.269,00 olarak akdedilen sözleşme yüklenici firma ile İller Bankası yetkilileri arasında imzalandı. Belediyemizce de yer teslimi yapıldı.

Kanalizasyon hattı bulunmayan mahalle ve bölgelerde oluşan altyapı sorununu çözüme kavuşturacağız. İlçemizin eksiklerini giderebilmek için gayretle çalışıyor. Projelerimizi bir bir hayata geçiriyoruz. Bunun yanı sıra atık su arıtma tesisi için de girişimlerimiz ve çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu altyapı projesi ile de şehrimizin önemli sorunlarından birini daha önemli ölçüde gidermiş, vatandaşımıza yakışır bir altyapı hizmeti sunmuş olacağız. Projemiz ilçemize ve vatandaşlarımıza hayırlı olsun.”