Haber
Giriş Tarihi : 18-12-2018 23:11   Güncelleme : 18-12-2018 23:11

Şebinkarahisarlı Gençlerden Örnek Davranış

Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneği Gençlik Kolları Başkanı ve Yönetim Kurulu üyeleri Şebinkarahisar'dan gelen sese kulak verdi.

Şebinkarahisarlı Gençlerden Örnek Davranış

Ülke genelinde ve özellikle küçük ilçelerimizde sokak hayvanlarına yardım hizmetleri her ne kadar belediyeler tarafından yürütülüyor olsa da barınak sayısının ve bu barınakların imkân ve kapasitelerinin azlığı gibi sebeplerle özellikle kış aylarında bu tür hizmetler yetersiz kalmaktadır.

Şebinkarahisar'da kış aylarının getirdiği zor şartlar altında hayatta kalmaya çalışan sokak hayvanlarına kendi imkanlarıyla çözüm arayan Eda Menzilci Kuru hanımefendinin çağrısına Şebinkarahisarlı gençler İstanbul'dan ses verdi.

Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneği Gençlik Kolları Başkanı Ahmet Kaplan konuyla ilgili yaptığı açıklamada şöyle dedi." Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneği Gençlik Kolları Yönetim Kurulu ve Şebinkarahisarlı Üniversite okuyan gençlerimizin destekleriyle, özellikle kış aylarında açlıkla savaşan sokak hayvanlarımız için Şebinkarahisar'da Eda Menzilci Kuru'nun gönüllü olarak oluşturduğu barınağa 380 kg mama yardımında bulunduk. Mama yardımında bulunan Yönetim Kurulumuza, bursiyer öğrencilerimize ve tüm bağış yapan hemşehrilerimize çok teşekkür ederiz."