Haber
Giriş Tarihi : 22-05-2018 19:08   Güncelleme : 22-05-2018 19:15

Şebinkarahisarlı İşadamı Yaşar Sucu'dan Önemli Tespit

Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneği Beşiktaş Balmumcu Renaissance İstanbul Polat Bosphorus Hotel'de verdiği iftar'da Öğrencileri ve İşadamlarını bir araya getirdi.

Şebinkarahisarlı İşadamı Yaşar Sucu'dan Önemli Tespit

Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneği Beşiktaş Balmumcu Renaissance İstanbul Polat Bosphorus Hotel'de, burs veren işadamlarına verdiği iftar yemeğinde en çok burs veren iş adamı Yaşar Sucu'ya Plaket verildi.

Plaketini Sağlık Bakan Yardımcısı Ahmet Baha Öğütken ve Dernek Başkanı Mehmet Şimşek'in elinden alan işadamı Yaşar Sucu, burs veren hayırsever iş adamları adına bir konuşma yaparak duygularını şöyle ifade etti.

"Dernek başkanımızdan öğrendiğime göre burs için yaklaşık dört yüz Şebinkarahisarlı öğrencimiz derneğimize müracaat etmiş. Ancak, derneğimiz ve bizler iki yüz elli öğrencimize burs verebilmişiz. Şebinkarahisarlılar olarak öğrencilerimizin tamamına burs verebilecek durumdayız. Buradan şunu anlıyoruz ki bizler biraz daha gayret edip çalışırsak öğrencilerimizin tamamına burs verebiliriz. Geleceğimiz öğrencilerimize ve gençlerimize bağlı. Bizler okuyamadık ama iş adamı olabildik. Alaylı olmak eskidendi.  Günümüzde okumadan bir yere gelinmiyor, meslek sahibi olamıyorsunuz. Bizleri Ankara'da, yurtdışında, siyasette, toplumda temsil edenlerin artık okumuş olduklarını görüyoruz. Bunun için hepimiz okutmaya ve okumaya önem vermek zorundayız.

Benim sizlerden özellikle bir isteğim olacak. Öğrencilerimize burs her zaman verelim ama esas şehrimize ara elaman yetiştirebilecek bir meslek yüksek okulu yaptırmamız lazım. Gençlerimizi meslek sahibi yapmamız lazım. Bunun için bende bana düşen katkıyı yapmaya hazırım. Ülkemizde ara elaman yetiştiremiyoruz. Bu gelecekte ülkemiz için önemli bir sorun olacak. Bizler otomotiv sektöründe bu sorunu yaşıyoruz. Bunun için gençlerimizi okuduğu okuldan mezun olduğunda bir meslek sahibi olacak şekilde yetiştirmemiz gerekiyor. Bizler okul okumadan bu günlere geldik ama o devirler kapandı. Günümüzde okumadan hiç bir şey olunmuyor. Şebinkarahisarlı yetkililerimiz ve Sivil Toplum Kuruluşlarımızın öncülüğünde ara elaman yetiştirecek okulumuzun yapımı için mutlaka adımlar atmalıyız." diyerek sözlerini tamamladı.

www.sebingundem.com