Haber
Giriş Tarihi : 06-07-2021 14:44   Güncelleme : 06-07-2021 14:50

Şebinkarahisarlı Kurbancılar Kağıthane ikinci kısımda satışa başladı

Şebinkarahisar'ın doğal ortamlarda yetiştirilen kurbanlıkları müşterilerini bekliyor. Şebinkarahisarlı Kurbancılar İstanbul'da.

Şebinkarahisarlı Kurbancılar Kağıthane ikinci kısımda satışa başladı

Şebinkarahisar'ın doğal ortamlarda yetiştirilen kurbanlıkları müşterilerini bekliyor. Şebinkarahisarlı Kurbancılar İstanbul'da.

Şebinkarahisarlı besiciler Kurban Bayramına sayılı günler kala, bir yıl boyunca emek verip yetiştirdikleri kurbanlıklarını İstanbul'un çeşitli bölgelerinde görücüye çıkarttılar. Vatandaşlar tarafından özellikle tercih edilen Şebinkarahisar, Alucra ve Çamoluk'tan gelen kurbanlık büyük ve küçükbaş hayvanlar her sene olduğu gibi bu senede müşterilerini bekliyor. Kurbanlıklar Anadolu yakasında ve Avrupa yakasında satışa çıkarıldı. Özellikle kurban alacakların hemşehrilerini tercih ederek üreticilere destek olmaları gerekir.

Avrupa yakasında Kağıthane Belediyesi 2. Kısım Kurban satış pazarında bulunan Besici Erdal Öztürk: "Müşteriler kurbanlık hayvanın nereden, hangi bölgeden geldiğine bakıyor" dedi.

Her sene olduğu gibi bu senede Şebinkarahisar'dan Kağıthane Belediyesi Kurban Pazarına kurbanlık hayvanlarını getiren Altınçevreli besiciler Erdal Öztürk ve Altan Öztürk, “Müşterilerimiz artık kurbanlığın nereden, hangi bölgeden geldiğine bakıyor. Alucra, Çamoluk ve Şebinkarahisar'dan gelen kurbanlıklar her zaman kurban pazarında tercih ediliyor. Yıllardır aynı bölgede ve aynı müşterilerimize satış yapıyoruz. Bunu en büyük nedeni ise hayvanlarımızı tamamen doğal ortamlarda besliyoruz. Yaklaşık 6,7 ay yaylada doğal ortamlarda, Türkiye'nin oksijen depolarından olan Erimez ve Çalgan Yaylalarında beslendiler. Müşterilerimiz Şebinkarahisar ve Kelkit vadisinden gelen kurbanlık hayvanların etinin lezzetini bildikleri için bizim hayvanlarımızı özellikle tercih ediyorlar.

Şebinkarahisarlı hemşehrilerine Şebingündem aracılığı ile mesaj gönderen Erdal Öztürk, "Şebinkarahisarlı hemşerilerimizi her sene olduğu gibi bu sene de bizden kurbanlık alsınlar veya almasınlar çadırımıza davet ediyorum" dedi. Anadolu'dan getirilen kurbanlıkların zor şartlar altında yetiştirildiğini, besicilerin bu işi tekrar yapmalarının yapacakları satışlara bağlı olduğunu belirterek şöyle dedi. "Yöremizde hayvancılıktan başka yapılacak bir iş yok. Bölgemizde besicilik yapan hemşerilerimizin yılda bir defa getirdikleri kurbanlıklarını Şebinkarahisarlı, Alucralı ve Çamoluklu hemşerilerimiz tarafından alınmış olsa getirilen kurbanlıklar elde kalmaz, yöremize büyük katkısı olur. Hatta gelen kurbanlıklar talebi karşılamaz. Bu talebi karşılamak için memleketimizde yeni besiciler bu işi yapmak için cesaretlenir ve bölgemizde hayvancılık üretimine büyük katkısı olur" dedi. Yöremizden İstanbul'a gelen kurbancıları hemşerilerimizin ziyaret etmeleri kurbancılar için büyük moral olmaktadır, bunu ihmal etmesinler dedi.

Kurban temini için irtibat.

Erdal Öztürk : 0536 294 24 05