Haber
Giriş Tarihi : 16-08-2018 10:29   Güncelleme : 16-08-2018 10:29

Şebinkarahisarlı Kurbancılar Zam Yapmadı

Ülkemizin sıkıntılı bir dönemden geçtiği bu günlerde, Şebinkarahisar’dan İstanbul’a kurbanlık hayvan getirenler zam yapmadı.

Şebinkarahisarlı Kurbancılar Zam Yapmadı

Şebinkarahisar’dan İstanbul’a kurbanlık getiren Şebinkarahisarlı hayvan yetiştiricileri  Kurban bayramına bir hafta kalmasına rağmen satışların bu sene iyi olduğunu, kurbanlıkların büyük bir kısmının satıldığını söylediler.

İstanbul'da Anadolu ve Avrupa yakasında satış yapan Şebinkarahisarlı hayvan yetiştiricileri, ülkemizin geçirdiği bu zor günlerde hayvan üreticileri olarak bizlerde zam yapmayarak vatandaşların uygun fiyata kurban almalarına katkıda bulunuyoruz. Satışlarımız gayet iyi bayrama daha zaman olmasına rağmen büyük oranda satışlarımızı tamamladık dediler.

Şebinkarahisar Altınçevre Köyünden Kurbanlık hayvan getiren Erdal Öztürk, Altan Öztürk ve Adem Çabukol 15 gün önce kurbanlık satmak için Şebinkarahisar’dan İstanbul Kâğıthane ilçesine 150 büyükbaş kurbanlık hayvan getirdiklerini söyleyerek, ellerinde satılacak 15 adet kurbanlık hayvan bulunduğunu, satışlarının önceki senelere oranla güzel olduğunu söylediler.

Çadır şartları dışında hiçbir sıkıntılarının olmadığını dile getiren Erdal Öztürk, bayrama kısa bir süre kalmasına rağmen genelde hayvan pazarında kurbanlık kalmadığını ifade ederek, bu sene yaptığımız satışlar geçen seneki fiyatlara çok yakın. Ülkemiz zor bir dönemeçten geçiyor, biz kurban satıcıları vatandaşlarımıza destek olmak için fiyatlarımızı makul seviyelerde tutarak fark almıyoruz. Bu sebeple kurban satış alanlarında yoğunluk yaşandığını, bayrama kadar tüm kurbanlıkların satılacağını düşünüyoruz dediler.

www.sebingundem.com