Haber
Giriş Tarihi : 31-01-2020 11:14   Güncelleme : 31-01-2020 11:24

Şebinkarahisarlı Mucit Öğretmenin Buluşu Hizmete Girdi

Şebinkarahisarlı mucit Öğretmen Celalettin Turkar’ın 6-9 yaş arası çocuklara yönelik buluşuyla matematik öğrenmek artık çok kolay.

Şebinkarahisarlı Mucit Öğretmenin Buluşu Hizmete Girdi

Şebinkarahisarlı mucit Öğretmen Celalettin Turkar’ın 6-9 yaş arası çocuklara yönelik buluşuyla matematik öğrenmek artık çok kolay.

İç darbe ile hareket eden roket buluşuyla gündeme gelen Şebinkarahisar’ın Mucit Öğretmeni Celalettin Turkar’ın yüzlerce buluşlarından birisi olan 6-9 yaş arası çocuklara yönelik yeni buluşu hizmete girdi. “Dört İşlem Öğreten Platform” adıyla patenti alınıp, "Matiko" adıyla kullanıma sunulan yeni buluş hakkında Mucit Öğretmen Selahattin Turkar yaptığı açıklamada program hakkında bilgi vererek şöyle dedi.

Dört İşlem Öğreten Platform adlı patentim ile ilgili olarak mobil uygulama çalışmasını Matiko adıyla kullanıma sunuyoruz. Öğrencilerimizin Matiko adlı eğitim uygulaması ile sayı doğrusunda dört işlemi yaparak, yaşayarak ve eğlenerek kalıcı öğrenmelerini sağlanmaktadır. Uygulama Dünya'da ilk ve tek uygulamadır. Uygulamanın gerçekleşmesinde emeği geçen Özgüncan Gümrah'a ve Alper Beye çok teşekkür ederim.

Matiko adlı uygulamamızı Apple Store ve Play Store’den indirebilir ve kullanabilirsiniz. Dünyadaki tüm çocuklara hayırlı olmasını dilerim.

Matiko Nedir?

Matiko yöntemi patenti bulunan ve 6-9 yaş arası çocuklara dört işlemi en iyi şekilde öğretebilen bir sistemdir.

Bu sistem hem eğitim materyali olup, hem de mobil cihazınızla uygulayabileceğiniz, dört işlemi somutlaştırarak çocukların anlamasını hızlandıran bir metottur.

Çocuğunuz rakamların büyüklüklerine göre boyutlandırılmış görselleri sayı doğrusuna yerleştirerek dört işlemi somut olarak görebilecek ve böylece aklında kurgulaması çok daha hızlı olacaktır

Toplama, çıkarma, çarpma ve bölme işlemleri en iyi şekilde kurgulanarak, bu yöntemle çocukların en iyi şekilde anlaması sağlanmaktadır. Çocuğunuzun tek yapacağı basit bir şekilde rakamları sayı doğrusuna yerleştirmektir. Rakamların bulunduğu levhalar sayı doğrusunda tam olması gereken yere oturacak ve çocuğunuza işlemlerin mantığını somutlaştırarak gösterecektir.

Ücretsiz uygulamayı hemen indirin ve çocuğunuzun eğitimine destek olun!